G. Nausėda: ambasadorius E. Bajarūnas yra reiklus vadovas, kyla klausimų dėl į viešąją erdvę tekinamos informacijos

photo_4195668
Lietuva
ELTA nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas yra reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs. Visgi, G. Nausėdai klausimų kyla dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios konfidencialios informacijos apie ambasados auditą.

„Pirmiausiai, kas man šioje istorijoje atrodo netinkama – kad ta informacija, kurią mes laikome slapta, konfidencialia ir su labai aiškia konfidencialumo žyma, tą pačią dieną atsiduria žiniasklaidoje. Yra tik du variantai, kaip iš Užsienio reikalų ministerijos tokia informacija atsiduria žiniasklaidoje – arba situacija yra nevaldoma ir vidutinės grandies žmonės ją išplukdo į viešąją erdvę, arba visa tai daroma su Užsienio reikalų ministerijos vadovybės žinia. Abu dalykai yra tiesiog nepriimtini“, – žurnalistams vizito Ispanijoje metu sakė G. Nausėda.

Vertindamas žiniasklaidoje pasirodžiusius ambasados darbuotojų liudijimus apie esą nederamą ilgamečio diplomato elgesį, prezidentas nurodė, kad E. Bajarūnas yra reiklus vadovas, todėl tam tikros įtampos yra natūrali darbo dalis.

„Ambasadorius Bajarūnas yra reiklus vadovas ir visi, kas susiduria su diplomatiniu darbu, turbūt puikiai žino, kad tai nėra darbas nuo 9 iki 5 (valandos – ELTA). Žinoma, kad gali kilti tam tikro pobūdžio konfliktų, įtampų, kuomet ambasadorius reikalauja daugiau nei vidutinės grandies darbuotojai mano turį daryti. Ir, ko gero, daugelyje ambasadų tokie konfliktai ir tokios įtampos egzistuoja“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas taip pat pastebėjo, kad didelę laiko dalį ambasadorius Jungtinėje Karalystėje skiria susitikimas su lietuvių diaspora, išsibarsčiusia po visą šalį. Todėl kelionės bei dalyvavimas įvairiuose renginiuose vyksta ir ne darbo valandomis.

„Jeigu kažkas sakys, kad mes nenorime nuvežti tavęs į vietą dėl to, kad yra šeštadienio popietė – natūralu, kad tokie dalykai kyla, nesutarimai kyla. Bet iš to reikia padaryti išvadas ir visi būti tame pačiame puslapyje – suvokti, kad diplomato darbas yra specifinis. Tai nėra darbas fabrike prie konvejerio“, – apibendrino jis.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Trečiadienį portalas paviešino ir URM inspektorių ataskaitos detales, kuriose kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Šalies vadovas G. Nausėda yra teigęs, kad pasitiki E. Bajarūnu.