REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 9 d. 11:53

G. Landsbergis tikina, kad sprendimas dėl vicepirmininkų buvo vienasmenis J. Razmos sprendimas: su įpykusia opozicija nesiderės

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


235113

Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis tikina, kad opozicijos įtūžį sukėlęs sprendimas, jai priklausančius vicepirmininkus pašalinti iš birželio mėnesio parlamento posėdžių vedimo grafiko, veikiausiai yra vienasmenis Jurgio Razmos sprendimas.

„Negavau jokio paaiškinimo. Tai buvo vienasmenis dalykas. Nebuvo nei frakcijoje aptarta, nei valdyboje nebuvo aptarta“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

„Čia Jurgio Razmos nurodymas. Net nesiimsiu spekuliuoti. Manau, kad neturėjo būti taip padaryta“, – teigė politikas.

Visgi G. Landsbergis neteisino ir ketvirtadienį dėl pykčio valdantiesiems susivienijusios bei plenarinių posėdžių salę apleidusios opozicijos veiksmų.

„Aš manau, kad opozicija per antrus metus suranda savo veikimo pobūdį. Galbūt neturėjo galimybės ir pasireikšti. Dabar pasirinko šį momentą. Aš tai vertinu kaip nieko ypatingo. Opozicija būna opozicija“, – sakė konservatorius.

Skeptiškai G. Landsbergis vertino ir galimybę eiti tartis su protestuojančia opozicija ar imti derėtis dėl pradėtų kelti politinių oponentų reikalavimų. Vienas iš jų – atstatydinti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką, kurio interpeliacija žlugo trečiadienį. Esą tai, opozicijos teigimu, būtų vienas iš žingsnių, leisiančių jiems grįžti į normalų darbą Seime.

„Nežinau dėl ko (kalbėtis – ELTA). Jei jų reikalavimas, kad įvyktų interpeliacija, tai interpeliacijos įvyksta kai opozicija turi daugiau balsų nei valdantieji“, – sakė G. Landsbergis ir pažymėjo nemanąs, kad trečiadienį surengtas nenumatytas posėdis, kurį boikotavo opozicija, buvo klaida.

„Tokios yra statutinės teisės. Niekas nėra pažeista. Lygiai taip pat kaip, kad buvo paimta pertrauka. Man regis, kad politika yra tam tikri šachmatai. Padarydamas ėjimą tu turi pagalvoti koks bus atsakomasis ėjimas. Jie padarė ėjimą ir buvo atsakymas. Ir jie, matyt, nebuvo pasiruošę dar kitam žingsniui“, – teigė konservatorius.  

Paaiškėjus, kad nuo pirmininkavimo Seimo posėdžiams buvo pašalinti opozicijos atstovai, valdantiesiems oponuojančios politinės jėgos ketvirtadienį paliko Seimo plenarinį posėdį ir susirinko posėdžiauti Kovo 11-osios salėje. Šį sprendimą politikai priėmė net valdantiesiems pripažinus, kad sprendimas nušalinti opozicijos atstovus buvo klaida.

Kaip Seimo posėdyje aiškino J. Razma, sprendimas buvo priimtas opozicijai pareiškus, kad ši, po nesutarimų dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui, boikotuos Seimo darbą.

„Kiek aš žinau, tai dėl pirmininkavimo atsitiko taip, kad opozicinių frakcijų seniūnai informavo Seimo pirmininkę, kad opozicinės frakcijos nedalyvaus Seimo posėdžiuose. Nebuvo pasakyta, kad Seimo vicepirmininkai elgsis kitaip. Tiesiog Seimo pirmininkė priėmė tą pasakytą faktą. Bet pagal dabartinį dalyvavimą matau, kad yra kitaip“, – sakė J. Razma ir tikino, kad šią įsivėlusią klaidą pataisys.

Nesutarimai tarp opozicijos ir valdančiųjų prasidėjo dar trečiadienį

Nesutarimai tarp valdančiųjų ir opozicijos įsiplieskė dar trečiadienį, kai Seimo daugumai oponuojančios partijos boikotavo nenumatytą posėdį. Šiame posėdyje balsuota dėl žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijos. Opozicija šį posėdį boikotavo, nes tikėjosi, kad dėl ministro patraukimo galės balsuoti ketvirtadienį. Visgi valdantieji šiam balsavimui sušaukė nenumatytą posėdį trečiadienį.

Ketvirtadienį prieš Seimo posėdį opoziciniams socialdemokratams priklausantis Julius Sabatauskas pranešė, kad visi jos atstovai išbraukti iš pirmininkavimo Seimo posėdžiams grafiko. Anot vieno iš Seimo vicepirmininkų, tai reiškia, kad valdantieji parodė norą dirbti be opozicijos.

 

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA