G. Landsbergis susitiko su A. Blinkenu

432899842_845686360934788_7133446564914251342_n
Lietuva
URM nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vašingtone su JAV valstybės sekretoriumi Antoniu Blinkenu susitikęs Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis padėkojo už JAV karinių pajėgų buvimą regione. Pasak jo, transatlantinis ryšys yra vienas svarbiausių veiksnių, užtikrinančių Europos saugumą.

„JAV karinių pajėgų ilgalaikis buvimas Lietuvoje ir regione yra stipriausia ir nepakeičiama atgrasymo priemonė. Esame dėkingi už JAV batalioną, dislokuotą Lietuvoje ir už investicijas į bendrų gynybinių pajėgumų vystymą“, – susitikime teigė G. Landsbergis.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), pirmadienį vykusiame susitikime su A. Blinkenu dalyvavo ir Latvijos bei Estijos užsienio reikalų ministrai. Susitikimo metu aptarti regioninio saugumo klausimai, svarbiausi NATO viršūnių susitikimo Vašingtone tikslai bei pagalbos Ukrainai tęstinumas.

„Jei ir toliau patys sau brėšime raudonas linijas, o ne Ukrainos pergalės planus, Rusija bei kitos autokratinės šalys toliau agresyvės. Be JAV lyderystės Ukraina laimėti karo nepajėgs“, – akcentavo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Vizito Vašingtone metu Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Kurtu Campbellu, su kuriuo aptarė Lietuvos bei JAV bendradarbiavimą Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono klausimais.

Pasak ministerijos, paskutinį kartą Vašingtone G. Landsbergis susitiko su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu praėjusių metų kovą.