G. Landsbergis ragina išlaikyti dėmesį Ukrainai, nepaisant Izraelio ir „Hamas“ konflikto

Landsbergis BNS
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Egipte viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį paragino tarptautinę bendruomenę išlaikyti dėmesį su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai, nepaisant praėjusią savaitę įsiplieskusio Izraelio ir grupuotės „Hamas“ konflikto.

„Kai sutelkiame dėmesį į Izraelį ir Palestiną, labai svarbu išlikti įsipareigojusiems Ukrainai, nes ji ir toliau kovoja prieš Rusijos agresiją“, – bendroje spaudos konferencijoje su Egipto užsienio reikalų ministru sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Nors geografiškai šis karas siaučia Europos žemyne, jis turi didžiulį globalų poveikį“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, naikindama grūdų saugyklas, uostus ir užtvankas, Rusija siekia blokuoti Ukrainos grūdų tiekimą pažeidžiamiausioms pasaulio dalims.

„Mano nuomone, šie sąmoningi veiksmai prilygsta nusikaltimams žmoniškumui“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak jo, Rusija siekia sukelti nestabilumą ne tik Europoje, bet ir Afrikoje, kai kuriose arabų pasaulio dalyse pasitelkdama samdinius ir propagandą. 

Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo tūkstančiai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.