G. Landsbergis: kova prieš rasizmą ir fašizmą tęsiasi kiekvieną dieną, nebijokime kovoti

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Penktadienį kartu su visu pasauliu minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, reiškiame nuoširdžią pagarbą milijonams žydų, kurie neteko savo gyvybių per Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais. Tarp jų ir dviem šimtams tūkstančių Lietuvos piliečių, rašoma Užsienio eikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Kova prieš rasizmą ir fašizmą tęsiasi kiekvieną dieną. Niekada nebijokime kovoti šioje kovoje. Neveiklumo pasekmės yra kur kas baisesnės“, – teigė ministras Gabrielius Landsbergis.
 
Nors negalima prikelti šių nekaltų aukų ar rasti tinkamų žodžių paguosti jų artimųjų, bet galima išsaugoti jų atminimą ir daryti viską, kad žmonija daugiau nebepatirtų tokios tragedijos. Šią dieną išreiškiama padėka ir žydų gelbėtojams – Pasaulio Tautų teisuoliams, kurių žygdarbiai išsaugojo tikėjimą žmogiškumu ir žmonių sąžine.
 
2005 metais Jungtinės Tautos paskelbė sausio 27-ąją Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena – būtent šią dieną buvo išlaisvinti likę gyvi Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai.