G. Landsbergis džiaugiasi į skandalą įsivėlusio ambasadoriaus E. Bajarūno istorijos pabaiga: pagaliau galiu atsidusti

photo_4558955
Lietuva
Andriaus Ufarto / ELTA nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Trečiadienį Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK) pritarus ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno atšaukimui, ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad pamaina diplomatui Jungtinėje Karalystėje dar nėra pateikta. Visgi, politikas pripažino „pagaliau galįs atsidusti“, nes į skandalus įsivėlusio E. Bajarūno klausimas galiausiai yra išspręstas.

„Pamaina (E. Bajarūnui – ELTA) šiuo atveju nėra pateikta. Bus pradėtos procedūros Užsienio reikalų ministerijoje, bus skelbiama atranka ir pradėsime visą procedūrą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Noriu pabrėžti – tai yra istorijos pabaiga. Ji galėjo būti baigta kur kas anksčiau. Ar VTEK, ar ne VTEK, ar fantomas, ar ne fantomas – situacija buvo žinoma, ji niekuo nepasikeitė. Mano argumentai niekuo nepasikeitė. Pagaliau galiu atsidusti. Labai sunkią kelionę, labai sunkų maršrutą pasirinkome nuo taško A į tašką B, kai galėjome tiesiog nueiti trumpiausiu keliu ir tą klausimą būtume uždarę jau praėjusių metų rugsėjo mėnesį“, – apgailestavo jis.

Visgi, nusprendus atšaukti E. Bajarūną, G. Landsbergis vylėsi, jog ambasada Londone galės grįžti prie įprastinio darbo.

„Ačiū Dievui, kad tai baigėsi. Manau, kad taip yra ramiau ir pačiai ambasadai, ir procedūros gali prasidėti. Ir ambasada gali tiesiog atsidusti ir pradėti ramiai dirbti savo darbą“, – aiškino užsienio reikalų ministras.