G. Landsbergis apie VRK sprendimus: neatmesčiau, kad bus reikalingi ir pokyčiai

Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad savivaldos rinkimuose susidariusi situacija, kai į antrą turą patekę kandidatai buvo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išbraukti iš rinkimų, o vėliau teismo sprendimu ir vėl sugrąžinti, yra keista. Politikas teigia, kad VRK mažų mažiausiai turėtų pasiaiškinti, kodėl tokie sprendimai buvo priimti.

„Dėl merų, kurie buvo išimti iš rinkimų, vėliau grąžinti, situacija yra keista. Manau, kad mažų mažiausiai Vyriausioji rinkimų komisija turėtų paaiškinti, kaip atsitiko tokia situacija, kokiais principais buvo priimti tie sprendimai, kurie lėmė, kad mes visi atsidūrėme tokioje padėtyje“, – žurnalistams trečiadienį teigė G. Landsbergis.

„Neatmesčiau, kad bus reikalingi gal kokie nors ir pokyčiai“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį grąžino „valstiečių“ kandidatą Kęstutį Tubį į rinkimus. Pasak komisijos, šis sprendimas priimtas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) paskelbus apie sprendimo naikinti K. Tubį iš rinkimų, panaikinimą.

Analogiškas sprendimas buvo priimtas ir dėl partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatės į Visagino mero postą Dalios Štraupaitės. VRK pirmadienį priėmė sprendimą leisti į antrąjį turą patekusiai kandidatei į Visagino mero postą Daliai Štraupaitei toliau dalyvauti rinkimuose.