G. Landsbergis apgailestauja, kad naujos ES sankcijos Rusijai neapima „Rosatom“

Lietuva
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Žygimantas Gedvila/BNS/Fotobankas.lt nuotr.
Ignas Jačauskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis naujas Europos Sąjungos sankcijas Rusijai vadina dar vienu „nedideliu ir užtrukusiu žingsniu“, tačiau apgailestauja, kad į naująjį paketą nepavyko įtraukti Rusijos valstybinės branduolinės korporacijos „Rosatom“.

Jis taip pat sako kartais matantis partnerių siekį ne įvesti naujus suvaržymus, o išsiderėti išimčių.

„Tai dar vienas nedidelis ir užtrukęs žingsnis, bet vis tiek tinkama linkme. Lietuvos diplomatai daug prisidėjo ruošiant konkrečius sankcijų pasiūlymus ir įrodymų paketus“, – BNS perduotame komentare sakė G. Landsbergis.

„Vis tik tenka apgailestauti, kad šiame etape nepavyko sankcionuoti „Rosatom”, o mūsų partneriai neretai derasi ne kaip papildyti ir įvesti naujas sankcijas, bet kaip išsiderėti išimčių ar pereinamųjų laikotarpių“, – tvirtino Lietuvos diplomatijos vadovas.

Europos Sąjunga šeštadienį patvirtino naujas sankcijas dėl Rusijos karo Ukrainoje, kurios nukreiptos prieš 121 fizinį ir juridinį asmenį, įskaitant dronų gamintojus Irane, taip pat apima dvejopos paskirties prekes, kurių prekybą ES pareigūnai vertina daugiau kaip 11 mlrd. eurų, jų tranzitą per Rusiją į trečiąsias šalis.

Sankcijos turėtų paveikti dar 96 rusų kompanijas ir valstybines agentūras, įskaitant dar tris rusų bankus, 

Jos apims ir Kremliaus kontroliuojamų žiniasklaidos grupių RT ir „Sputnik“ padalinių arabų kalba transliavimo licencijas.

Užsienio reikalų ministerija anksčiau šeštadienį pranešė, kad derantis dėl dešimtojo sankcijų paketo atsižvelgta ir į dalį Lietuvos siūlymų.

Nors naujus ribojimus tikėtasi patvirtinti per Rusijos Ukrainoje pradėto karo metines penktadienį, derybos įstrigo dėl Lenkijos prieštaravimų, o šalies premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moravveckis) tvirtino, kad sankcijos „per švelnios ir per silpnos“.