PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 12 d. 14:00

G. Jakštas teigia, kad Lietuvos pedagogai uždirba daugiau nei mokytojai Estijoje: pagal perkamąją galią lenkiame ir suomius

Lietuva

ELTA nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


280483

Daliai pedagogų tęsiant streiką, Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako, kad Lietuva pagal mokytojams mokamus atlyginimus tarp regiono valstybių atrodo visai neblogai. Pasak jo, Lietuvos pedagogų situacija, vertinant atlyginimų klausimą, yra geresnė nei Estijoje.

„Lyginant vidutinius mokytojų atlyginimus, pavyzdžiui, su Estija... Mes Estiją jau dabar lenkiame: tiek pagal nominalius (atlyginimus – ELTA), tiek pagal perkamąją galią“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė ministras.

Pasak jo, Lietuvos pedagogų situacija nėra bloga net palyginus su Suomijos atveju.

„Lyginant su Suomija, į kurią dažnai norėtume lygiuotis švietime, pagal nominalius atlyginimus atsiliekame, bet pagal perkamąją galią mūsų mokytojai jau dabar uždirba daugiau nei Suomijoje“, – konstatavo G. Jakštas.

Prieš dvi savaites prasidėjo mokytojų streikas, kuriame dalyvauja 186 ugdymo įstaigos ir apie 3 tūkstančius mokytojų. Rugsėjo 29 dieną streikuojantys mokytojai ir juos palaikantys moksleiviai taip pat pradėjo žygį nuo savo ugdymo įstaigų iki pat Vyriausybės rūmų.

Nerado sutarimo dėl atlyginimų didinimo

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga dar prieš pradedama streiką pareikalavo šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų, o kitais metais – dar 30 proc. Iš viso reikalauta darbo užmokestį didinti 56 procentais.

Visgi, jau streiko metu vykusiose derybose profesinės sąjungos atstovai nusileido iki siūlymo didinti pedagogų atlygį 46 procentais.

Galiausiai streikuojantys mokytojai pasiūlė Vyriausybei derėtis dėl atlyginimų didinimo 30 proc. – po 15 proc. nuo kitų metų sausio ir rugsėjo.

Derybų metu Švietimo ministerijos dar rugsėjį pateiktas pasiūlymas kitais metais pedagogų darbo užmokestį didinti 21 proc., nuo sausio atlyginimus pakeliant 10 proc., nesikeitė. Todėl sutarimas dėl šio profsąjungos reikalavimo nebuvo rastas.

Be atlyginimų didinimo, LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių klasėse bei mokytojų darbo krūvį.