G. Jakštas skelbia su profsąjungomis sutaręs rengti ilgalaikį mokytojų algų kėlimo planą

20230928_153754_755
Lietuva
BNS nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Su keturiomis profesinėmis sąjungomis sutarta iki kitų metų gegužės parengti planą, kaip bus didinamas darbo užmokestis mokytojams po 2024 metų, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Sutarėme, kad iki kitų metų gegužės parengsime planą, kaip toliau bus didinamas darbo užmokestis ir po 2024 metų“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Jakštas.

„Džiaugiuosi, kad tariantis, ieškodami kompromiso, atsižvelgdami ne tik į norus, bet ir į valstybės galimybes pavyko rasti sutarimą. Šis pasiūlymas yra absoliučios lubos, valstybė kažkiek daugiau pasiūlyti galimybės neturi. Tad džiaugiuosi, kad šitas pasiūlymas tenkino profesines sąjungas“, – pridūrė jis.

Šiose derybose nedalyvavo vienintelė, Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga (LŠDPS), penktadienį skelbianti ilgalaikį streiką ir pradedanti mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras siūlo algas mokytojams kelti kitąmet dviem etapais: iš viso 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo rugsėjo. 

Taip pat jau anksčiau su profesinėmis sąjungomis sutarta nuo kitų metų rugsėjo mažinti klases. Pagrindiniame ugdyme savivaldybės galėtų susimažinti maksimalų klasės dydį nuo 30 iki 26 mokinių, pradiniame – nuo 24 iki 22 mokinių.

A. Navicko profsąjunga su siūlymais nesutinka, ji reikalauja atlyginimus didinti 20 proc. nuo rugsėjo, o nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių ir kita. 

Vyriausybė yra įsipareigojusi, kad kitąmet pedagogų atlyginimai turi pasiekti 130 proc. šalies atlyginimų vidurkio.