G. Jakštas praėjusią savaitę pateikė premjerei atsistatydinimo prašymą

4da4dfbf3af28bd3e76d3067936b740d3d4c4675
Lietuva
ELTA nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas praėjusią savaitę pateikė atsistatydinimo prašymą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Jis atėjo pas mane aštuntą valandą su atsistatydinimo prašymu“, – pirmadienį žurnalistams teigė premjerė.

Visgi, pažymėjo I. Šimonytė, švietimo, mokslo ir sporto ministro prašymo ji nepatenkino.

„Joks naujas ministras atsisėdęs į ministro kėdę šios situacijos pataisyti greitai negalės. Tad mes sutarėme, kad ministras su savo komandą tą daro. O prie diskusijų apie atsistatydinimus grįšime, kada viskas bus išspręsta“, – sakė premjerė.

Pasak jos, toks ministro žingsnis rodo, kad G. Jakštas rimtai vertina susiklosčiusią situaciją dėl moksleivių tarpinių patikrinimų.

„Ministrui tikrai užtenka nuovokos įvertinti, kad ta situacija, kuri susiklostė su tarpiniais atsiskaitymais, nėra labai maloni“, – teigė premjerė.
Vyriausybės vadovės teigimu, vykusio pokalbio su G. Jakštu metu buvo aptarta situacija dėl pasipiktinimą sukėlusių vienuoliktokų tarpinių patikrinimų. Taip pat sprendimai, ką būtų galima padaryti, kad ateityje moksleivių žinių patikrinimas būtų organizuojamas sklandžiai.  

ELTA primena, kad prasidėjus vienuoliktokų tarpinių patikrinimų sesijai, kilo švietimo bendruomenės nepasitenkinimas dėl netinkamai parengtų užduočių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovybei paskelbus, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų, opozicijos atstovai prakalbo apie interpeliaciją ministrui. Opozicijos atstovai taip pat ragina atšaukti tarpinius patikrinimus.