FSB pareigūnas perima vadovavimą Maskvos okupuotame Chersone

FSB pareigūnas perima vadovavimą Maskvos okupuotame Chersone
Pasaulis
Stop kadras
Raimondas Čiuplys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Maskvos okupuotos Chersono srities valdymą pietų Ukrainoje perėmė įtakingas Rusijos saugumo tarnybos FSB pareigūnas, antradienį pranešė Kremliaus paskirta vietos valdžia.

Buvęs Rusijos Kaliningrado srities vadovo pavaduotojas Sergejus Jelisejevas „tapo Chersono srities vyriausybės vadovu“, pranešė prokremliškos srities administracijos vadas Vladimiras Saldo.

Jo vyriausybė darbą pradės antradienį, pridūrė jis.

Kaliningrado srities interneto svetainėje rašoma, kad 51 metų S. Jelisejevas yra baigęs FSB akademiją, tarnavo saugumo tarnybose nenurodytose pareigose.

S. Jelisejevo pavaduotoju paskirtas Aleksejus Kovaliovas yra buvęs Ukrainos įstatymų leidėjas. Konflikto metu jis perėjo į Rusijos pusę ir birželio mėnesį išgyveno pasikėsinimą nužudyti.

„Chersono sritis Ukraina jau visiems laikams liko praeityje. Rusija čia yra amžinai“, – Maskvos įvesta valdžia skelbė socialiniame tinkle „Telegram“.

Netoli Maskvos aneksuoto Krymo esantis Chersonas tapo pirmuoju dideliu miestu, nukentėjusiu nuo Rusijos pajėgų po to, kai Kremlius vasario mėnesį pasiuntė kariuomenę į Ukrainą.

Nuo to laiko Maskva pradėjo vadinamąją rusifikacijos kampaniją, bandydama įvesti rublį, išdavinėdama rusiškus pasus ir birželio pabaigoje atidarydama pirmąjį rusišką banką.

Rusijos kariuomenei vasarį įsiveržus į Ukrainą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikino, kad Maskva neketina okupuoti Ukrainos.

Tačiau vėliau Kremlius pareiškė, kad šių teritorijų gyventojai turėtų patys pasirinkti savo ateitį. Tai reiškia, kad Rusija gali organizuoti aneksiją kaip 2014 metais Krymo pusiasalyje.

Pastarosiomis savaitėmis prieš Maskvos okupacinių pajėgų atstovus Chersone buvo organizuoti keli išpuoliai.

Naujų ginklų iš Vakarų sulaukusi Kyjivo kariuomenė iš Rusijos pajėgų atsikovojo kai kurias gyvenvietes pietų Ukrainoje.

Redakcija rekomenduoja