PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2022 m. Sausio 12 d. 17:08

Frazės, kurių nereikėtų sakyti savo antrajai pusei

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


200301

Kartais gerai neapgalvoti ir ištarti žodžiai gali įskaudinti mums brangius žmones. Juk tikrai būta situacijų, kai karštai ginčydamiesi pasakėte tokius dalykus, kurių iš tikrųjų neturėjote omenyje, o jūsų partneris tai priėmė itin asmeniškai.

Deja, bet laiko atgal neatsuksite ir ištartų žodžių nesugrąžinsite. Žodžiai yra galingi. Jie gali sustiprinti jūsų tarpusavio santykius arba juos sugriauti. Nors dažniausiai partnerį (-ę) galinčius įskaudinti žodžius pasakome tada, kai pykstame, tačiau yra keletas frazių, kurių turėtumėte stengtis nesakyti.

Tu lygiai toks (-ia) pat, kaip tavo mama / tėvas

Kai tariate šią frazę, tai tikrai neskamba kaip komplimentas. Tai sakydami jūs norite pašiepti savo antrąją pusę, kuri turi bendrų panašumų su savo tėvais. Prisiminkite, kad jūsų antrajai pusei jo (s) tėvai yra artimiausi žmonės, tad toks palyginimas gali priversti pasijausti itin nemaloniai.

Kodėl tu negali būti panašus (-i) į…

Sakydami šią frazę savo antrajai pusei leidžiate suprasti, kad ji nėra pakankamai gera arba ji turi pasikeisti, kad būtų panašesnė į ką nors kita. Jei sakote šią frazę, tai sakote ne norėdami savo antrąją pusę pagirti, jūs tai sakote, kad ją įskaudintumėte.

Jei mylėtum mane, tai tu…

Gerai prašyti to, ko nori, tačiau ši manipuliacinė frazė naudojama norint paskatinti partnerį (-ę) daryti ką nors, kas parodytų savo meilę ir ištikimybę jums. Ar būsite patenkinti, jei tik savo nuolatiniu manipuliavimu kažko išsireikalausite iš savo partnerio (-ės)?

Tu visada / Tu niekada…

Žodžiai „visada“ ir „niekada“ retai būna teisingi ir dažniausiai yra sakomi iš pykčio. Vietoj to, sutelkite dėmesį į faktus.

Tau reikia nusiraminti

Jei savo partneriui (-ei) sakote, kad reikia nusiraminti tuo metu, kai bandoma išreikšti save, jūs elgiatės neteisingai. Tai gali priversti jūsų partnerį (-ę) galvoti, jog jūs negerbiate jo (s) jausmų.

Man nerūpi…

Parodydami, kad jums nerūpi jūsų antroji pusė, priversite partnerį (-ę) galvoti, kad ji (s) jums tikrai nėra svarbus (-i) ir esate jam abejingas (-a). Esant santykiuose natūraliai atsiranda noras rūpintis savo partneriu (-e), tad stenkitės nesudaryti įspūdžio, kad nevertinate savo partnerio (-ės).

Tu esi išprotėjęs (-usi), kvailas (-a)

Ši frazė gali užgauti jūsų partnerio (-ės) jausmus. Neįsijauskite į specialisto vaidmenį ir nenustatinėkite diagnozių savo partneriui (-ei).

Turite atsiminti, kad žodžiai „niekada“, „visada“, „kvailas (-a)“ gali itin neigiamai paveikti jūsų santykius. Nors visada galima atsiprašyti, tačiau žaizdos gali būti gilios ir gali niekada nebūti pamirštos.