Fotografė Kristina Grigaliūnienė: „Meilė fotografijai gimė Ukmergėje“

Ukmergė
Keyste Photography nuotr.
Chrisija Kvietkauskienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Ukmergėje gyvenančios ir kuriančios fotografės Kristinos Grigaliūnienės, geriau žinomos kaip Keyste Photography, daryti tėčio ir močiutės fotoportretai du metus iš eilės pateko į tarptautinio fotografijos konkurso 35AWARDS katalogą.

Konkurse dalyvavo per 100 tūkst. fotografų iš 173 šalių, buvo atsiųsta 418 tūkst. nuotraukų.

„Kai fotografuoju savo malonumui, negalvoju apie rezultatą. Patekus tarp laureatų patyriau nepaaiškinamą džiaugsmą, kuriuo norėjau dalintis su šeima, pasijaučiau įvertinta, suprasta ir išgirsta“, - pasakojo apie potyrius Kristina.

Jos kelias link fotografavimo prasidėjo nuo miesto, kuris ją įkvepia – nuo Ukmergės. Kristina čia augo, mokėsi, ieškojo, tyrinėjo. Pasak jos, Ukmergė įkvepia, būtent savo gimtajame mieste fotografė išmoko matyti grožį paprastuose dalykuose.

„Mano kelias link fotografavimo buvo beprotiškai gražus, spalvotas, pilnas ieškojimų ir kūrybos.

Pamenu kaip prieš 15 metų, pirmą kartą pasiskolinau tėčio fotoaparatą, net nesuprasdama, kad tai bus visko pradžia. Paėmusi jį, kasdien po mokyklos bėgdavau į lauką ieškoti įdomių kampų. Fotografuodavau viską: saulę, šerkšną, peizažus, žmones, gyvūnus.

Po kurio laiko pasirodė, kad atradau save fotomanipuliacijose (tai vaizdų keitimas Photoshop programa, kuri skirta profesionalams ir mėgėjams redaguoti vaizdus bei nuotraukas). Prasidėjo beprotiškai gražus laikas, kai programos pagalba galėjau kurti pasaulį tokį, kokį matau tik aš!“, - pasakojo Kristina.

Vėliau ji panoro dalintis fotografijomis ir pradėjo ieškoti kur tai galima padaryti. Atradusi du lietuviškus fotografijos puslapius, juose talpindavo nuotraukas. Abiejuose puslapiuose ji buvo nominuota aukščiausiu įvertinimu.

„Man, kaip vaikui, tai buvo didžiausias palaikymas, o kur dar parodos, konkursai, kuriuose tris metus iš eilės buvau atrasta, kaip Jaunasis Talentas! Buvau tokia laiminga, kad atradau savo kelią ir turėjau tiek daug palaikymo“, - pasakojo fotografė.

Pradėjusi nuo peizažų fotografavimo, šiuo metu K. Grigaliūnienė atsidavusi žmonių fotografavimui: įamžina juos įvairiose šventėse ar namų aplinkoje.


„Visuomet labai jaudinuosi prieš fotosesijas: namuose negaliu rasti sau vietos, o namiškiai negali su manimi susikalbėti. Tačiau vos tik nuvažiuoju į fotosesijos vietą ir paimu į rankas fotoaparatą, visas jaudulys akimirksniu dingsta. Jaučiuosi rami, užtikrinta ir pasiruošusi nuotykiams“, - pasakojo kartu su žmonėmis istorijas kurianti Kristina. 

Paklausta, kas įkvepia fotografę, ji šyptelėjo – „Šviesa. Žmonės. Gamta. Spalvos. Dabar auginant dukrą, užtenka tik jos šypsenos ir jau esu įkvėpta sukurti jai gražių prisiminimų. Dažnai sau sakau: kartais reikia tiek nedaug, kad galėtum kurti“.

Šiuo metu Kristina kuria ir gyvena Ukmergėje, čia augina dukrytę, kurios šypsena įkvepia kurti jai gražiausius prisiminimus.  Domisi kulinarija, mada bei interjeru.