PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Gegužės 19 d. 08:49

Folkloriniai šokiai skatina kūrybinę saviraišką

Šiauliai

Irma JurgaitytėŠaltinis: Etaplius.lt


217175

2022 m. gegužės 19 d. 12 val. Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) vyks respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalas. Šiais metais organizuojamame konkurse tautiniais kostiumais pasipuošę vaikai rungsis jau šešioliktą kartą. Nuo pat varžytuvių pradžios jose dalyvaujantis Šiaulėnų (Radviliškio r.) Marcelino Šikšnio gimnazijos šokių kolektyvas „Dūkymėlis“, kurio vadovė Džiuljeta Ragauskienė, džiaugiasi po pandemijos sugrįžusiu renginiu ir linki jam gyvuoti.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys – nemokamas.


Foto galerija:

rolando-parafinaviciaus-nuotr-1.jpg
rolando-parafinaviciaus-nuotr-2.jpg
rolando-parafinaviciaus-nuotr-3.jpg

Ilgamečiai folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ dalyviai šokių kolektyvas „Dūkymėlis“ ir jo vadovė Dž. Ragauskienė džiaugiasi, kad po keleto metų pertraukos vėl galės susitikti su bendraminčiais ir pašėlti varžytuvėse. „Smagu pabūti tarp bendraminčių, draugų, stebėti, kaip visi paaugo ir patobulėjo. Čia suvažiuoja šauniausi Lietuvos vaikai! Svarbu dalyvauti, mokėti pasidžiaugti kitų sėkme ir žinoti, kad tobulėjimui ribų nėra“, – sako Dž. Ragauskienė.

Pasak pedagogės, tai šventė, skirta visos Lietuvos moksleiviams, jų mokytojams, vadovams ir netgi tėveliams. „Esu labai dėkinga renginio sumanytojams, ypač etnomuzikologei Dianai Martinaitienei. Ji mano mokytoja ir įkvėpėja. Šiame kelyje sutikau daug puikių asmenybių, iš kurių galėjau pasisemti patirties ir ja pasidalinti su kitais“, – dėkodama renginio sumanytojai sako Dž. Ragauskienė.

Kalbėdama apie moksleivio, kuris renkasi lankyti folklorinių šokių užsiėmimus, portretą, vadovė negaili gražių žodžių ir akcentuoja, kad tokie moksleiviai yra gabūs ir aktyvūs visose srityse: „Tai vaikai, mylintys savo kraštą, jo tradicijas ir mokantys tuo džiaugtis. Juos supa stiprus visos bendruomenės palaikymas, o sieja – didelė meilė šokiui“, – sako Dž. Ragauskienė. Pasak jos, dauguma jau baigusių mokyklą folklorinio šokio mylėtojų yra puikūs savo profesijų atstovai, kurie ir toliau renkasi laisvalaikį leisti įvairiuose mėgėjų meno kolektyvuose. Folkloras, etninė kultūra  tampa tokių žmonių savastimi, su kuria išsiskirti tampa nebeįmanoma.

Svarbu akcentuoti, kad folklorinių šokių lankymas padeda mokyklinio amžiaus vaikų vystymuisi, skatina kūrybinę saviraišką, plėtoja etninės kultūros suvokimą. Užsiėmimai yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas, suteikiantis geros nuotaikos ir energijos užtaisą. „Folklorinių šokių užburiantis siautulys įsuka visus, neabejingus šokiui“, – sako mokytoja ir greit priduria, kad norint pasiekti gerų rezultatų konkursuose, festivaliuose ar varžytuvėse reikia daug ir sunkiai dirbti, repetuoti net savaitgaliais: „Tačiau kai tai teikia džiaugsmą ir pasididžiavimą, jokie iššūkiai nebaisūs.“

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, tel. +370 615 83 983, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.

Asmeninio archyvo ir Rolando Parafinavičiaus nuotr.