Finansinio raštingumo ir verslumo programos netrukus atkeliaus Į Marijampolės mokyklas

Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Vasario 13–14 dienomis Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų pedagogai buvo pakviesti į pirmąjį Finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo programų pristatymą, skirtą priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo klasėms.

Marijampolės savivaldybė yra pirmoji savivaldybė Lietuvoje, kurioje visos mokyklos turės vienodą verslumo ugdymo programą ir ji bus taikoma visų klasių moksleiviams – tiek pradinukams, tiek vyresniems. Per šias dvi dienas buvo pristatomos 3 programos: pirmoji – „Aš pats“, skirta priešmokyklinio ugdymo  ir pirmoms klasėms, antroji – „Mano bendruomenė“, skirta antroms ir trečioms klasėms ir trečioji – „Daugiau nei pinigai“, skirta ketvirtoms klasėms. 

„Lietuvos Junior Achievement“ sukurtą progresinio verslumo ugdymo programą ir jos diegimo galimybes ikimokykliniame ugdyme pristatė Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus mokytoja ekspertė Rūta Filončikienė ir Vilniaus Balsių progimnazijos mokytoja metodininkė Vaida Uždavinė. Lektorės dalinosi praktine patirtimi, kaip jau nuo pradinių klasių mokinius mokyti progresinio finansinio raštingumo bei verslumo.

Susitikime dalyvavo Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nerijus Mašalaitis, kuris džiaugėsi šia naujos programos integracija ir verslumo programos įgyvendinimu. Programos integracija į ugdymo turinį bei  neformaliojo švietimo veiklas formuos mokinių lyderystę, suteiks žinių apie verslo kūrimą ir jo valdymą, plės finansinio raštingumo patirtis.

Sutelkus Marijampolės savivaldybės ir „Mantingos“ labdaros ir paramos fondo bei švietimo įstaigų jėgas atsiras daugiau galimybių suteikti naujų patirčių ugdomiems jauniesiems marijampoliečiams. Mokymų metu dalyviai detaliai susipažino su programų medžiaga, priemonėmis, praktiškai išbandė visus metodus, įsivertino pasiektus rezultatus. Po mokymų mokytojai toliau galės taikyti programų metodikas savo klasėse, naudoti metodinę medžiagą, dalyvauti VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo profesinių kompetencijų tobulinimo ir kituose renginiuose.