Filmo apžvalga: „Išvarymas 3: Velnias privertė mane tai padaryti“ (2021)

Filmo apžvalga: „Išvarymas 3: Velnias privertė mane tai padaryti“ (2021)
Pasaulis
Kadras iš filmo
Monika Viliušytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sunku patikėti, jog jau penkeri metai praėjo po paskutiniosios „Išvarymo“ (angl. „Conjuring“) dalies. 2018-aisiais pasirodė taip pat šiai franšizei priklausantis filmas „Vienuolė“, tačiau tik dabar tęsiama piktųjų dvasių medžiotojų Edo ir Lorein Vorenų istorija. Daugeliui siaubo žanro gerbėjų vien pavadinimas „Išvarymas“ jau reiškia labai gerą ir labai baisią patirtį kine, tačiau visi žinome, kad tęsiniai niekada nebūna geresni už originalą. O gal būna?

Taigi, trumpa istorija tokia: 1981-ieji. Demonų išvarytojai Vorenai (mylimi franšizės aktoriai Patrickas Wilsonas ir Vera Farmiga) yra pakviečiami į vieno mažo berniuko egzorcizmą. Tačiau šįkart dvasia pasirodo esanti labai stipri. Tokia stipri, kad kunigas egzorcistas praranda sąmonę, Edas Vorenas yra sunkiai sužeidžiamas, o dvasia slapčia persikūnija į apsėstojo berniuko sesers vaikiną Arnį. Kol Edas vaduojasi ant mirties slenksčio, dvasia sėkmingai slapstosi vaikino kūne. Staiga pasitaiko puiki proga žudyti... Tik vėliau atsipeikėjęs Arnis nesupranta, kas čia vyksta –dvasios jo kūne nebėra, o visi jį kaltina baisiu nusikaltimu. Į pagalbą jaunam vyrui ateina tie patys Vorenai, kurie siekia išsiaiškinti, kurgi dingo blogasis demonas ir kaip jį sustabdyti.

Trečioji pagrindinės „Išvarymo“ franšizės dalis „Velnias privertė mane tai padaryti“ išeina iš komforto zonos. Jeigu ankstesnės dalys sukosi apie demonų terorizuojamas šeimas, o siužetas daugiausiai vystėsi vienoje vietoje – jų namuose, tai šiame filme veiksmas šokinėja iš vienos vietos ir netgi iš vieno laikotarpio į kitą. Vienintelis tokio sprendimo minusas tas, kad istoriją reikės sekti tikrai atidžiai – žinoma, jeigu pusės filmo nepraleisite akis užsidengę.

Nevyniosime žodžių į vatą – pirmosios dvi dalys turėjo stipresnę istoriją. Ar tai reiškia, jog jos buvo geresnės? Kai kuriems – taip, ką rodo ir kai kurių kritikų vertinimai. Tačiau nesuklyskite – šiame filme baisių akimirkų tikrai netrūksta. Jeigu „Išvarymus“ žiūrite dėl tikrai gero siaubo, tai nenusivilsite ir šia dalimi. Baisios scenos viena kitą keičia tokiu ritmu, jog tikriausiai visą filmą prasėdėsite tankiai plakančia širdimi ir pagaugais nuėjusia oda. Na, nebent esate labai gerai užsigrūdinę.

Beje, filmo kūrėjai jau šiek tiek pradeda žaisti žodžiais „paremta realiais faktais“. Kiek ten tų faktų yra, ir ar tikėti jais, kiekvienas žiūrovas turės nuspręsti pats. Na, bet 1981-aisiais Konektikute tikrai vyko vieno žudiko teismas, kuriame gynyba pirmą kartą JAV istorijoje siekė bausmės sušvelninimo remdamasi tuo, kad įtariamasis nusikaltimo metu neva buvo apsėstas piktosios dvasios.

Na, o paskutinė vyšnaitė ant torto visiems franšizės gerbėjams: šį bei tą naujo sužinome ir apie pačios Vorenų poros praeitį. Tai nėra kažką iš pagrindų keičianti informacija, bet labai mielas „bonusas“ visiems, kurie jau buvo išsiilgę „Išvarymo“ ir pamiltų demonų medžiotojų.

IMDB

Kas gero ekranuose?