Filmo apžvalga: „How to Be a Latin Lover“ (2017)

Šiauliai
Filmo kadras
Monika Viliušytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nors aukštos ar bent patenkinamos kokybės komedijų, kurių pirmame plane nedominuotų „banalybė“, jau kurį laiką rasti gana sunku, vienu malonesnių ir netikėtų atradimų tapo 2017-ais metais pristatytas režisieriaus Ken‘o Marin‘o darbas „How to Be a Latin Lover“ (lietuviškai verstas „Meilužis iš Pietų“). Tai gana paprastas, šiltas, ir vietomis visai juokingas kūrinys, susižiūrintis ganėtinai „lengvai“ ir neįpareigojančiai. Tiesa, vaikams filmas netiks dėl vietomis grubių juokelių ar sekso tematikos užuominų gausos.

Taigi, siužetas pasakoja apie Maksimą (ne parduotuvė, o pagrindinio personažo vardas), kurį puikiai įkūnija meksikiečių aktorius Eugenio Derbez ir jo vykusius bei nevykusius gyvenimo vingius. Dar vaikystėje nusprendęs, kad užaugęs susiras turtingą žmoną ir gyvens nedirbdamas, Maksimas savo planus įgyvendina vesdamas pagyvenusią ir velniškai turtingą parduotuvių tinklo savininkę. Besimėgaudamas nerūpestingu milijonieriaus gyvenimu po 25 metų Maksimas nepastebi, kaip vis dar guvi jo gyvenimo draugė susiranda kur kas jaunesnį meilužį ir išspiria jį lauk be skatiko kišenėje. Susidūręs su nauja savo gyvenimo realybe, pagrindinis filmo personažas kreipiasi pagalbos į ištisą amžinybę nematytą seserį Sarą (Meksikos kino žvaigždė Salma Hayek). Suprasdamas, kad ilgai taip gyventi nepajėgs, Maksimo galvoje sudėliotas neišvengiamas planas: suvilioti naują našlę milijonierę ir grįžti į prabangų aukštuomenės gyvenimą.

Situacijos, su kuriomis susiduria pagrindinis filmo veikėjas, tampa komiškomis visų pirma tiek dėl to, kad 25-erius metus pragyvenus nerūpestingą gyvenimą nedirbant kažką keisti yra sudėtinga ir nesuprantama, tiek ir dėl gana komiško bei spontaniško neretai perdėtai savimi pasitikinčio Maksimo charakterio.

Žvelgiant į aktorius, reikia pažymėti, kad Eugenio Derbez su savo vaidmenimi susitvarkė tiesiog puikiai. Na, o nesižavėti Salmos Hayek talentu taip pat neįmanoma. Beje, žinant ir aktorės tikrąjį amžių, verta pabrėžti jos nepriekaištingą išvaizdą ir įkūnijamos veikėjos Saros jaunatviškumą. Be jų, taip pat filme išvysite ir Rob‘ą Lowe, amerikiečių aktorę Kristen Bell, puikiai pažįstamą iš situacijų komedijos „The Good Place“ (lietuviškai „Gera vieta“), serialo „Gossip Girl“ (lietuviškai „Liežuvautoja“), komedijų „Bad Moms“ (liet. „Blogos Mamos“), dar visai šviežio kūrinio „Queenpins“ (liet. „Kuponų karalienės“) ir kt. leidinių. Na o milijonierę našlę Selestę filme suvaidino septinto – aštunto dešimtmečių pasauliniu sekso simboliu laikyta amerikiečių aktorė ir dainininkė Raquel Welch.

Subūrus šiuos aktorius į visumą, „How to Be a Latin Lover“ tampa ganėtinai linksma, neįpareigojanti komedija su puikiai išreikšta filmo istorija, kuri net jei ir nėra aukščiausio lygio, tačiau gali būti puikia pramoga vakarui!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Kas gero ekranuose?