Festivalyje „Ir ežeras turi ausis“ – nauji kūrybiniai atradimai ir reperių koncertas

Festivalyje „Ir ežeras turi ausis“ – nauji kūrybiniai atradimai ir reperių koncertas
Šiauliai
Rolando Parafinavičiaus ir Liubov Yarmoshenko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių kultūros centras

2022 m. liepos 16 d. Šiaulių kultūros centro erdvės tapo Rėkyvos ežero pakrante, kur renginio organizatorių sukurta jauki paplūdimio atmosfera leido mėgautis žodžio ir muzikos festivaliu „Ir ežeras turi ausis“. Lietingas oras į renginį sukvietė linksmintis ir šėlti ištroškusius įvairaus amžiaus bei naujų kūrybinių atradimų ieškančius šiauliečius ir miesto svečius. Festivalis prasidėjo veiklomis vaikams. Vėliau festivalio svečių laukė intriguojantys pokalbiai su festivalio dalyviais, o vakarą užbaigė komikų pasirodymas bei žinomų reperių koncertas.

Festivalio organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Finansuoja – Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Festivalis „Ir ežeras turi ausis“ šiais metais šiauliečiams ir miesto svečiams smagiai praleisti laiką siūlė net penkiose Šiaulių kultūros centre įveiklintose erdvėse. Renginys prasidėjo nuo veiklų, pakvietusių atsipalaiduoti ir mėgautis galimybe laiką leisti su visa šeima. „Ežero terapijoje“ buvo galima atrasti ir išbandyti šešėlių teatrą, juoko dirbtuves, dalyvauti spausdinimo mašinėlių varžybose bei mėgautis poezija, pasineriant į naujus, dar neatrastus tekstus. Festivalio draugė – Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka – dalyvių kūrybiškumą skatino leisdama susikurti komiksą bei nusipiešti savo herojų. Čia pat veikė „Ežero ekranas“, kvietęs stebėti komedijos žanro klasika jau tapusius filmus.


Festivalyje didelis dėmesys buvos skirtas saviraiškai, norėta kad renginio svečiai ne tik klausytųsi koncerto, bet ir kartu, klausantis festivalio dalyvių, bandytų juos geriau pažinti, išgirstų naujų, dar niekur negirdėtų asmeninio gyvenimo detalių ar kūrybinių įkvėpimo šaltinių. Festivalio organizatoriai pasistengė ir „Ežero pokalbiams“ sukūrė išskirtinę aplinką: ant scenos buvo galima rasti paplūdimio atributikų ir net baseiną su Rėkyvos ežero vandeniu. Festivalio „Ir ežeras turi ausis“ sumanytoja Lina Jankauskaitė-Peleckienė kalbino ir savo klausimais provokavo slemo poezijos kūrėją, rašytoją Marių Povilą Elijų Martynenko bei vis naujų muzikinių eksperimentų mėgstantį ieškoti Mesijų.


Į pramogų salę „Maksas“ gausiai rinkosi tie festivalio gerbėjai, kurie norėjo gyvai pamatyti ir išgirsti savo mėgstamus kūrėjus, taip salė greitai prisipildė šiauliečių juoko ir judesio. „Ežero pirtį“ užkūrė ir tikrą juoko dozę dovanojo „Stand up“ komikai Markas ir Viktoras. Kūrėjų pasirodymas buvo pilnas sarkazmo ir ironijos. Festivalio kulminacija tapo ir renginio programą užbaigė koncertas, kur ant „Ežero scenos“ lipo gerai žinomi reperis Mesijus bei hiphopo grupės „Freestarz“ ir „Tie geresni“. Saviti ir gyvenimo realijas pašiepiantys tekstai klausytojus kvietė šokti ir linksmintis iki pat paskutinių festivalio akordų.


Festivalio įvaizdį kūrė ir jį atnaujino menininkė Eglė Narbutaitė.

Redakcija rekomenduoja