Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
stocksnap.io nuotr.
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktam Farmacijos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Siūloma įteisinti galimybę nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose. Taip pat norima jau nuo kitų metų leisti šalies vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Trečioji naujovė – numatomos galimybės dienos stacionaro paslaugas teikiančioms mūsų šalies gydymo įstaigoms steigti vaistines.
Receptiniai vaistai – internetu
Šalys, kuriose jau yra įdiegtas elektroninis receptas šiuo metu jau taiko tokią praktiką, kai receptinius vaistus galima užsisakyti internetu. Ši naujovė bus įdiegta ir Lietuvoje, tad pacientai turės galimybių pasirinkti, kaip jiems patogiau įsigyti receptinius vaistus. Tuomet žmonės, kuriems išrašytas elektroninis receptas, galėtų rinktis: ar eiti pirkti receptinių vaistų, išskyrus narkotinių ir psichotropinių vaistų, į vaistinę, ar juos įsigyti internetu.
Svarbiausias šių siūlomų naujovių tikslas – sudaryti galimybes žmonėms įsigyti jiems būtinus vaistus saugiai, patogiai ir reikiamu metu. Siūloma, kad ši naujovė įsigaliotų įsigaliotų 2019 m. gegužės mėnesį.
Nereceptinius vaistus įsigyti bus lengviau
Projektu siekiama įteisinti galimybę nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose bei tokiai prekybai numatyti tam tikrus reikalavimus. Tuo tikslu siūloma nustatyti, kad prekybos įmonių, kurios norės prekiauti nereceptiniais vaistais, veikla būtų licencijuojama ir kad jos galėtų parduoti tik tokius vaistus, kurie įrašyti į specialų sąrašą, kuris būtų sudarytas, siekiant tinkamai reglamentuoti tokią prekybą.
Taip siekiama sudaryti gyventojams palankesnes sąlygas įsigyti reikiamus vaistus ir sudaryti daugiau galimybių pasirinkti, kaip jie tai norėtų padaryti..
Alternatyvių prekybos vietų atsiradimas sudarytų daugiau galimybių pacientams rinktis, kaip jiems patogiau įsigyti vaistus tais atvejais, kai nėra arti dirbančios vaistinės, tačiau šių vaistų pacientui reikia nedelsiant. Pavyzdžiui, nakties metu prireikia vaistų nuo skausmo. Tikėtina, kad jais norės prekiauti visą parą dirbančios parduotuvės ar kitose mažmeninės prekybos vietose, esančios ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesnėse gyvenvietėse, kuriose žmonės bet kada gautų jiems reikalingą vaistą.
Įvertinus tai, kad vaistai yra ypatinga prekė, kurios neteisingas vartojimas gali pakenkti sveikatai, svarbu ne tik sudaryti jiems sąlygas patogiau įsigyti reikiamų vaistų, bet ir užtikrinti, kad pacientas mažmeninėje vaistų prekybos įmonėje įsigytus vaistus vartotų racionaliai bei saugiai.
Daugės vaistinių gydymo įstaigose
Dienos stacionaro paslaugas teikiančioms mūsų šalies gydymo įstaigoms bus leidžiama steigti vaistines, kuriose jų pacientai galėtų paprasčiau ir patogiau įsigyti reikiamus, gydytojo paskirtus vaistus, reikalingus gydymui dienos stacionare. Tai leistų pacientams sutaupyti laiko, bevaikštant po visuomenės vaistines, kaip neretai yra šiuo metu.
Tad gydymo įstaigos pačios galės steigti savo ligoninių vaistines bei aprūpinti dienos stacionare gydomus pacientus reikiamais kompensuojamaisiais vaistais, o pacientai juos galės įsigyti vietoje.
Dabar pacientams neretai kyla sunkumų, nes pirmiausia jie turi atvykti pas dienos stacionare dirbantį gydytoją, kuris išrašo receptą, po to turi eiti į vaistinę mieste ir ten įsigyti reikiamus vaistus. Įsigijęs vaistus jis sugrįžta į gydymo įstaigą, kurioje suteikiama paslauga, pavyzdžiui, suleidžiami įsigyti vaistai.
Tad įsteigus naująsias vaistines pacientai sutaupytų nemažai savo laiko ir gavę jiems būtinus vaistus galėtų tęsti gydymą namuose.