PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Balandžio 18 d. 13:14

Faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos, kuriuos privalo žinoti kiekvienas, dirbęs šioje šalyje

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


171487

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?

Mokesčius užsienyje dirbusiems ar tebedirbantiems lietuviams atgauti padedanti įmonė „RT Tax“ pateikia 9 svarbiausius faktus apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos.

  1. Susigrąžinti mokesčius iš Didžiosios Britanijos galite už praėjusius 5 metus. Tai reiškia, kad šie metai yra paskutiniai, kai dar galite susigrąžinti mokesčius už 2017 m. Mokesčius susigrąžinti taip galima ir už 2018,2019,2020 bei 2021 metus.
  2. Nauji mokestiniai metai Didžiosios Britanijos trunka nuo balandžio 6 d. iki kitų metų balandžio 5 d. Susigrąžinti mokesčius galite vos tik grįžę į gimtąją šalį, net jeigu mokestiniai metai nėra pasibaigę. Jeigu planuojate tais pačiais metais grįžti į Didžiąją Britaniją, tuomet verčiau sulaukti mokestinių metų pabaigos ir mokesčių grąžinimą pradėti tik jiems pasibaigus.
  3. Mokesčių grąžinimo procedūrai reikalingos P45 ir/arba P60 formos. Šias formas Jums išduoti turi darbdavys. Jeigu formų neturite, saugokite savo algalapius.
  4. Mokesčių grąžinimo procedūrą galima pradėti ir neturint draudimo („National Insurance“) numerio. Tiesa, pats grąžinimo procesas tokiu atveju užtrunka ilgiau. Vidutiniškai mokesčiai būna sugrąžinami per 2-4 mėnesius.
  5. Iš Didžiosios Britanijos galite susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius. Visus mokesčius atgausite tik tuo atveju, jeigu Jūsų pajamos per metus neviršija neapmokestinamojo minimumo sumos (2020 metais ši suma siekė 12 500 ₤).
  6. Jeigu dirbote kaip laisvai samdomas darbuotojas („Self-Employed“), kiekvienais metais privalote pateikti mokesčių deklaraciją. Pildant popierinę mokesčių deklaraciją, ją pateikti būtina iki spalio 31 d. Pildant deklaraciją internetu – iki sekančių metų sausio 31 d. Už laiku nepateiktą deklaraciją mokesčių inspekcija skaičiuoja baudas, kurios gali siekti ir 1300 svarų.
  7. Jeigu esate laisvai samdomas darbuotojas, Jums būtina žinoti savo draudimo numerį. Taip pat išsaugokite visus algalapius, banko išrašus bei UTR  (mokesčių mokėtojo) numerį.
  8. Jei nusprendėte nebedirbti kaip laisvai samdomas darbuotojas, galite susistabdyti/uždaryti savo UTR numerį ir nebeteikti mokesčių deklaracijos mokesčių inspekcijai.
  9. Jeigu Jums buvo priskaičiuota bauda už laiku nepateiktas deklaracijas, yra tikimybė baudą panaikinti. Tereikia kreiptis į mokesčių grąžinimo specialistus dėl baudų atšaukimo.

Primename, kad kiekvienas asmuo gali asmeniškai kreiptis į užsienio valstybės mokesčių institucijas ir teikti dokumentus. Tačiau, kaip rodo patirtis, nors dokumentus pateikti nėra sudėtinga, tolesniame procese žmonės susiduria su problemomis, dėl kurių jiems nepavyksta susigrąžinti mokesčių arba šis procesas gerokai užtrunka.