Ežerėlio pagrindinei mokyklai – 90 metų

img_7675
Kaunas
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Ežerėlio pagrindinės mokyklos bendruomenei išskirtinė diena – švenčiamas 90-asis ugdymo įstaigos gimtadienis. Paminėti jubiliejų į kultūros centrą rinkosi mokyklos vadovai, mokytojai, dabartiniai ir buvę auklėtiniai ir daug svečių.

Renginio metu buvo prisiminta mokyklos kūrimo istorija, kaip ji keitėsi per dešimtmečius, kaip iš tarybinės mokyklos virto į šių dienų ugdymo įstaiga. Prieš 90 metų šią mokyklą lankė vos 30 mokinių, šiuo metu – beveik 200. Joje mokosi mokiniai iš trijų rajonų: Kauno, Šakių ir Marijampolės. Ežerėlio mokyklą baigė virš 1,5 tūkst. mokinių (48 abiturientų laidos). Šiuo metu mokykloje dirba 27 mokytojai, pusę jų – šios mokyklos auklėtiniai.

Pasveikinti mokyklos bendruomenės atvyko ir buvę šios švietimo įstaigos auklėtiniai: Kauno rajono savivaldybės vicemeras Paulius Visockas, tarybos nariai Saulius Davainis, Monika Kiaušaitė, Marija Vinciūnienė, Ežerėlio seniūnė Vilmantė Macijauskaitė, Ežerėlio kultūros centro direktorė Miglė Andrejeva, imtynininkas, Europos ir pasaulio čempionas Jordanas Poškaitis. Mokyklą taip pat sveikino socialiniai partneriai, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vadovai, buvusios direktorės ir kiti svečiai.

„Gera prisiminti tuos metus, kai buvome moksleiviai. Pirmaisiais metais mūsų laukė daug nerimo, pirmi žingsniai, žinios, vėliau atėjo namų darbų eilė, įvairūs protestai, kontroliniai, rutinai, tuomet nežinomybė kuom būsime užaugę. Tik po daugelio metų, pabaigę mokyklą, supratome, kad mokykla ir mokytojai mus išmokė ne tik skaityti, rašyti ir skaičiuoti, bet ir būti asmenybėmis. Ačiū jums, kad padėjote mums rasti savo kelią“, – džiaugėsi vicemeras grįžęs į savo gimtąją mokyklą.

Vicemeras kartu su tarybos nariais perdavė mero Valerijaus Makūno padėkas už ilgametį nuoširdų darbą mokyklos pavaduotojai ugdymui Marijai Gavėnienei bei mokytojams Rimantui Kalėdai, Reginai Tatarūnienei, Birutei Kaminskienei, Dalei Baronaitienei, Nadieždai Pužauskienei ir Rimai Laurinaitienei.

Šventėje netrūko dainų ir šokių, linksmų pasakojimų iš mokyklos gyvenimo.

Ežerėlio pagrindinė mokykla rūpinasi ne tik vaikų išsilavinimu, bet ir ugdo jų kūrybiškumą, daug dėmesio skiria mokyklos bendruomenės vidinei kultūrai. Garsi mokytojų kasmet organizuojama etnokultūros ir sporto šventė „Šiaudų batai“, mokyklos bendruomenę buria tradicinis etnokultūrinis renginys „Kaziuko mugė“. Ežerėlio pagrindinė mokykla yra vienintelė Kauno rajone ir Lietuvoje turinti tradicinę tautinės juostelės dieną.

Mokyklą garsina liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“, vadovaujamas šokio mokytojos Linos Kaminskienės. Be to, ugdymo įstaigos moksleiviai jau daugiau kaip dvidešimt metų globoja ir tvarko 1863-1864 metų sukilimo sukilėlių kapus Kuro girioje, prisideda prie šio įvykio atminties įamžinimo ir sklaidos.

Mokykla didžiuojasi savo biblioteka, kurios fondą sudaro 15 tūkst. leidinių, taip pat atnaujintas vadovėlių fondas, sukauptas vizualiosios informacijos fondas. Biblioteka dalyvauja kultūrinėje mokyklos veikloje, organizuoja literatūrines parodas, popietes, piešinių parodas, minint atmintinas datas, vykdo projektinį darbą.