Evakuacija dėl gaisrų Graikijos Rodo saloje – didžiausia tokia operacija šalies istorijoje

Pasaulis
Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rodo miškų gaisrai išprovokavo didžiausią kada nors Graikijoje vykdytą evakuacijos dėl gaisro operaciją, sekmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė šalies policija.

Tikimasi, kad sekmadienį prognozuojamas stiprus vėjas trukdys ugniagesiams suvaldyti šiuos gaisrus.

Rodo sala yra viena populiariausių turistinių krypčių Graikijoje, ypač tarp britų, vokiečių ir prancūzų turistų, kurių daugelis dabar skubiai perkeliami iš pavojaus zonos.

Sekmadienį kelionių milžinė "Tui" pranešė sustabdanti visus keleivinius skrydžius į salą.

Iki antradienio ši vokiečių bendrovė į Rodo salą nebeskraidins naujų turistų, AFP sakė jos atstovė Linda Jonczyk ir pridūrė, kad vis dar skraidinami tušti lėktuvai, kad padėtų evakuoti tūkstančius nukentėjusių turistų.

Graikiją jau ilgą laiką alinant dideliems karščiams, ši sala jau beveik savaitę liepsnoja.

„Turėjome evakuoti teritoriją su 30 000 žmonių. Ačiū Dievui, viskas vyko sklandžiai. Visi, ypač turistai, laikėsi mūsų nurodymų“, – sakė Graikijos policijos atstovė spaudai Konstancija Dimoglidu (Constantia Dimoglidou).

„Tai didžiausia kada nors Graikijoje įvykdyta evakuacija dėl gaisro“, – pridūrė ji.

Policija pranešė, kad valdžios institucijos per sausumą pervežė apie 16 000 žmonių, 3 000 žmonių buvo evakuoti jūra, o kiti, gavę nurodymą palikti teritoriją, pabėgo savo transportu.

Valdžios institucijos įspėjo, kad kova su gaisrais, siautėjančiais turizmo sezono įkarštyje, užtruks kelias dienas.

Ugniagesių atstovas spaudai Vasilis Vatrakojanis (Vassilis Vathrakoyiannis) perspėjo, kad sekmadienį vėjas bus stipresnis, todėl liepsnos gali dar labiau įsiplieksti.

Praėjusiais metais Rodą, kuriame gyvena daugiau nei 100 000 gyventojų, aplankė apie 2,5 mln. turistų.

Naktį gaisrai pasiekė Laermos kaimą ir pasiglemžė namus bei bažnyčią. Nuo pakrantę pasiekusių liepsnų nukentėjo daug viešbučių.

Sekmadienį aktyviai degė trys teritorijos, įskaitant pietrytinę salos pakrantę. Daugiausia dėmesio skiriama tam, kad gaisras neišplistų toliau į šiaurę, į tankų mišką.