Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Aušrinė Diržinskaitė ir Viktorija Nausėdienė auditoriją išjudino pravesdamos mankštą
Etaplius SistemaŠaltinis: Etaplius.lt
Prakalbus apie žmogaus saugumą, dažnam kyla įprastinės asociacijos. Vieniems prieš akis iškyla policijos pareigūnai, padedantys žmogui jaustis saugiau, kiti prisimena per televiziją matytą reportažą apie teroristinius išpuolius.
img-0633.jpg
Bet tikrai ne visi pagalvoja, kad grėsmės saugumui yra ir tokie dalykai kaip skurdas, nedarbas ar nesaikingas išteklių vartojimas. Balandžio 11 dieną Elektrėnų bibliotekoje vyko knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ pristatymas, kuris leido plačiau pažvelgti į žodžio saugumas sąvoką bei susipažinti su herojais, kurie tyliai dirba darbus, kad jaustumėmės saugesni Lietuvoje ir Europoje.
Knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“ išleido Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Į leidinį sudėti įvairių profesijų atstovų pasakojimai, atskleidžiantys, per kokias sritis Europos Sąjunga užtikrina saugumą Europoje. Pasakojimai įtraukia, nes juose perteiktos paprastų žmonių darbo subtilybės. Savo darbo patirtimi pasidalina Pabradės užsieniečių registracijos centro specialistė, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė, Vilniaus teritorinės muitinės Mobiliosios grupės posto vyr. inspektorius ir keliolika kitų profesijų atstovų, kuriuos kalbino rašytojas Aidas Puklevičius. Nors knygos herojai dirba skirtingus darbus, juos vienija keli bendri dalykai – supratimas, kad buvimas Europos Sąjungoje yra didelė vertybė, tikėjimas savo darbo prasme ir entuziazmas.
Bibliotekoje vykusiame knygos pristatyme turėjo dalyvauti knygos autorius, bet aplinkybės sutrukdė jam pristatyti knygą elektrėniškiams. Todėl knygą pristatė vyr. metodininkė Jūratė Volungevičienė. Susirinkusieji peržiūrėjo keletą įrašų, kurie iliustravo, kaip Europos Sąjunga prisideda prie savo piliečių saugumo. Vienas įrašas pasakojo istoriją apie šalių narių susivienijimą bendram tikslui – užgesinti masinius gaisrus Italijoje. Kitas įrašas buvo apie skirtingų šalių gydytojus, susivienijusius, kad padėtų reta epilepsijos forma sergančiam vaikui. Trečiojoje istorijoje pasakota apie darbą su radikaliais asmenimis, kad jie netaptų teroristų aukomis.
Knygos pristatyme dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Ekonomikos valdysenos grupės asistentė Aušrinė Diržinskaitė, kuri supažindino renginio dalyvius su pagrindiniais žiedinės ekonomikos principais. Žiedinė ekonomika – yra uždaro produktų gyvavimo ciklo ekonomika, kai pridėtinė gaminių vertė išlaikoma kuo ilgiau, medžiagos daug kartų perdirbamos ir naudojamos pakartotinai. Žiedinės ekonomikos tikslas, kad kuo mažiau atliekų patektų į sąvartynus, o vanduo, dirvožemis ir oras būtų kuo mažiau teršiami.
A. Diržinskaitės pristatymas buvo puiki įžanga prieš prisistatant knygos herojei Viktorijai Nausėdienei. Viktorija yra aplinkosaugininkė, socialinio verslo „Textale“ įkūrėja. Įmonė kuria bendruomenines galimybes dalintis, prikeldama daiktus naujam gyvenimui. „Kviečiame ne tik dovanoti, bet ir patiems atsinaujinti kitaip, suteikiant antrą šansą kitų atneštiems daiktams. Kūrybinėse dirbtuvėse mokomės, kaip puoštis atsakingai, taisyti, atnaujinti, perdaryti. Spręsdami aplinkosaugos problemą galime kurti socialinius pokyčius, nes daugiau kaip 70 proc. per mūsų rankas perėjusių ir prikeltų rūbų keliauja kaip parama daiktais organizacijoms, kurios dirba su socialiai pažeidžiamomis grupėmis“, – knygoje pasakoja V. Nausėdienė. Kūrėja į Elektrėnų biblioteką atsivežė drabužių ir kitų daiktų kolekciją, kuri įtikino, kad atnaujintas daiktas niekuo nenusileidžia naujam, atrodo stilingai ir kuria puikų įvaizdį.
Dėmesį į rūšiavimo svarbą ir atliekų žalą atkreipė Elektrėnų ugdymo įstaigų mokiniai. Bibliotekoje surengta paroda darbelių, kuriuos kuriant panaudotos antrinės žaliavos. „Ąžuolyno“ progimnazijos mokiniai iš butelių kamštelių kūrė gėles, Elektrėnų meno mokyklos mokiniai vienkartinius kavos puodelius išpiešė įvairiais piešiniais, o Elektrėnų šeimos namų paramos šeimai tarnyba iš kartono pagamino meniškus inkilėlius, o medžiagų skiautes pavertė rankdarbiais. Renginyje dalyvavusi „Carito“ vadovė papasakojo kokia svarbi parama stokojančiam.
Virginija Jacinavičiūtė