Europos Sąjungos ekspertas iš Italijos teigiamai įvertino Druskininkų viešųjų erdvių infrastruktūrą

DSC00527-47866
Druskininkai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Druskininkų savivaldybė

Šią vasarą pradėtas įgyvendinti ES programos URBACT tarptautinis projektas „Darnus judumas visiems“, kuriuo, dalijantis patirtimi su kitais Europos miestais, bus sprendžiami su darniu judumu pažeidžiamoms grupėms susiję iššūkiai ir išbandomi konkretūs sprendimai, kaip paversti Druskininkus miestu, kuriame būtų patogu judėti visiems.

Rupgjūčio 21- 22 d. Druskininkuose lankėsi tarptautinio projekto ekspertas Pietro Elisei (Italija), kuris susitiko su savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, lankė įvairius Druskininkų objektus.

Vizito metu buvo pristatyta projekto tematika ir eiga, problemos, kurias siekiama išspręsti įgyvendindant projektą, URBACT vietos grupės sudarymo galimybės, galimų interesų grupių nustatymas.

Vicemeras Linas Urmanavičius ekspertui Pietro Elisei pristatė Druskininkų savivaldybės istoriją, demografinę situaciją, turizmo tendencijas ir su darniu judumu susijusius projektus, tokius, kaip Vilniaus alėjos rekonstrukcija. Vizito metu ekspertas apžiūrėjo Lietuvo sporto centro sporto kompleksą „Druskininkai”, Snow Areną, Druskininkų gydyklas, vandens parka, Karolio Dineikos sveikatingumo parką, dviračių takus, naujai planuojamus privažiavimus prie Žibutės ir Bitutės darželio, Saulės mokyklos. 

Ekspertas Pietro Elisei palankiai įvertino Druskininkuose įvykusius ir planuojamus pokyčius viešosios infrastruktūros srityje, taip  pat pasidalino įžvalgomis dėl žaliųjų erdvių planavimo, pėsčiųjų, dviratininkų ir paspirtukininkų edukavimo ir kt.  

Projekte „Darnus judumas visiems” kartu su Druskininkų savivaldybe dalyvauja dar 8 partneriai iš įvairių Europos šalių, o pagrindinis partneris – Feraros savivaldybė Italijoje.