Sportas2017 m. Gruodžio 17 d. 21:33

Europos plaukimo čempionato medalių įskaitoje Lietuva užėmė septintąją vietą

Lietuva

23751

Sekmadienį Danijoje pasibaigusio Europos plaukimo čempionato trumpajame baseine (25 m) medalių įskaitoje Lietuvos komanda užėmė aukštą septintą vietą.

Lietuvos sportininkai šiose pirmenybėse iškovojo keturis medalius - tris aukso ir vieną bronzos. Europos čempione du kartus tapo Rūta Meilutytė (50 ir 100 m krūtine), vieną - Danas Rapšys (200 m laisvuoju stiliumi). D. Rapšys bronzos medalį pelnė plaukdamas 200 m nugara.

Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (9 aukso/5 sidabro/4 bronzos medaliai), antrąją - Vengrija (8/3/2), trečiąją - Italija (5/7/5). Virš lietuvių dar rikiuojasi Olandija (5/3/3), Švedija ir Vokietija (abi - 3/3/1).

Iš viso medalius iškovojo 21 valstybės sportininkai. Pirmą kartą medaliu džiaugėsi nykštukinis Liuksemburgas. Jam bronzos medalį padovanojo Julija Hasler (Julija Hassler, 400 m laisvuoju stiliumi).

Paskutinę varžybų dieną buvo pagerintas pasaulio rekordas. Rusijos kombinuota estafetė 4x50 m (Klimentas Kolesnikovas, Kirilas Prigoda, Aleksandras Popkovas bei Vladimiras Morozovas) finišavo per 1 min. 30,44 sek. ir 0,07 sek. pagerino nuo 2014 metų Brazilijos plaukikams priklaususį pasaulio rekordą.

Iš viso Danijoje varžėsi 10 Lietuvos plaukikų.