Europos paveldo dienos Elektrėnuose

Europos paveldo dienos Elektrėnuose
Elektrėnai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Elektrėnų savivaldybės inf.

Rugsėjo 9–18 d. Lietuvoje vyksta Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai, šiemet kviečiantys aktualia tema „Tvarus paveldas“.

Paveldas – tai ir laiko išbandytos statybos technologijos, tradicinės, natūralios medžiagos, senieji amatai. Šimtmečius šalia mūsų esantis paveldas – pats geriausias tvarumo pavyzdys, įkvepiantis mokytis iš jo, ypač šiais laikais, kai perteklinis vartojimas jau kelia grėsmę Žemei, sukelia grėsmingų klimato kaitos padarinių.

Elektrėnuose Sabališkių kapinėse rugsėjo 15-ąją organizuotas renginys, skirtas susipažinti su De Raesų ir Broel-Pliaterių šeimų koplyčios-mauzoliejaus istorija ir atliktų žvalgymo tyrimų ir restauravimo darbų procesu.

Renginyje Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Milkamanavičiūtė supažindino su Sabališkių koplyčios istorija, apžvelgė 2018 m. vykusius De Raesų ir Broel-Pliaterių šeimų koplyčios-mauzoliejaus fasado tvarkybos darbus, 2020 m. atliktą koplyčios-mauzoliejaus fizinės būklės ir esamos situacijos analizę, tinkų cheminius ir granuliometrinius, cheminius polichromijos, tinkų užterštumo ir mikrobiologinius tyrimus, konservavimo ir restauravimo darbų technologines rekomendacijas bei interjero polichromijos tyrimus.