Europos Komisija siūlo būdus mažinti neigiamą vienkartinių pakuočių poveikį aplinkai

Europos Komisija siūlo būdus mažinti neigiamą vienkartinių pakuočių poveikį aplinkai
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Žygimantas Šilobritas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Europos Komisija siūlo naują pakuočių įstatymą, kuriuo siekiama apriboti vienkartinių plastikinių ir popierinių pakuočių sukuriamą taršą ir sumažinti pirminių resursų apimtis, kurios yra suvartojamos gaminant vienkartines pakuotes.

Tokių keitimų tikslas – pašalinti netinkamą ir perdėtą pakavimą, skatinti daugkartinio naudojimo pakuočių naudojimą ir užtikrinti, kad visos pakuotės būtų pažymėtos ženklais informuojančiais apie  tai iš kokių medžiagų jos yra pagamintos ir į kokius konteinerius tūrėtų būti išmetamos.
 
Taip pat siekiama, kad iki 2030 metų visos naudojamos prekių pakuotės būtų perdirbamos ir būtų bent dalinai pagamintos iš perdirbtų medžiagų. To bus siekiama kuriant naujas depozito sistemas, reikalaujant, kad bent tam tikra plastiko pakuočių dalis būtų pagaminta iš perdirbtų atliekų. O neįmanomos panaudoti dar kartą ar perdirbti vienkartinės pakuotės būtų pagamintos iš kompostuojamo ar tinkamo degraduoti bioplastiko.
 
Įgyvendinus pakeitimus, bendra Europos Sąjungos valstybių kuriama tarša galimai sumažės 37 procentais, o pakuočių gamybos sektorius, iki 2050 m. taps klimatui neutralus.