Europos Komisija: Rusijos televizijų transliacijų draudimas Latvijoje atitinka ES teisę

Europos Komisija: Rusijos televizijų transliacijų draudimas Latvijoje atitinka ES teisę
Pasaulis
Pixabay.com nuotr.
Raimondas Čiuplys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Europos Komisija pripažino, kad Latvijos sprendimas uždrausti šalies teritorijoje rodyti virtinę Rusijos televizijos kanalų, be kita ko, reaguojant į Maskvos karinę invaziją Ukrainoje, neprieštarauja Europos Sąjungoms teisinėms normoms, antradienį pranešė vienas pareigūnas.

Latvijos nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos (NEPLP) pirmininkas Ivaras Abuolinis antradienį sakė, kad Europos Komisija pripažino Latvijos sprendimą uždrausti šalyje transliuoti televizijoms „RTR Rossija“, „Belarus 24“, „Rossija 24“, „TV Centr“, RBK, „Mir 24“, RTVi ir „BelRos“ atitinka ES direktyvas ir reglamentus.

I. Abuolinis nurodė, kad šis Komisijos nutarimas reiškia, jog NEPLP sprendimai yra pripažįstami teisėtais ir pagrįstais Bendrijos lygiu.

„Neturėjome jokių abejonių dėl šio sprendimo, bet vis tiek džiaugiamės proceso dėl kanalų blokavimo logiška pabaiga“, – sakė NEPLP vadovas. Jis pridūrė neabejojantis, kad Latvijos teismai irgi atmes „RTR Rossija“ prašymą panaikinti draudimą jos transliacijoms.

Pastaraisiais metais Latvijoje buvo uždrausta virtinė propagandinių Rusijos ir Baltarusijos televizijų, siekiant užkirsti kelią grėsmėms Latvijos nacionaliniam saugumui.

Vasario 24-ąją Rusijai pradėjus invaziją į Ukrainą, NEPLP uždraudė Kremliaus ruporais laikomų televizijų „Rossija“ ir „Rossija 24“ retransliavimas, o vėliau toks pats sprendimas buvo priimtas dėl kanalų „Mir24“ ir „RTVi“.

Nuo birželio 9-osios Latvijoje draudžiama transliuoti visų Rusijoje registruotų televizijų laidas.

Redakcija rekomenduoja