Europos investicinis bankas patvirtino 1 mlrd. eurų paskolą Lietuvai

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Europos investicijų banko (EIB) direktorių valdyboje trečiadienį buvo patvirtinta 1 mlrd. eurų paskola Lietuvai. Paskola skirta 2021–2027 m. Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų programos pagrindu finansuojamų projektų bendrajam finansavimui užtikrinti, praneša Finansų ministerija.

„Europos investicijų banko paskola yra svarbus žingsnis, užtikrinant savalaikį ir efektyvų ES investicijų projektų įgyvendinimą. 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos rėmuose bus investuojama 7,5 mlrd. eurų. Šios investicijos stiprins mūsų ekonomikos atsparumą, prisidės prie Lietuvos konkurencingo stiprinimo bei geresnės žmonių gyvenimo kokybės. Lietuvos daliai kofinansavimas bus užtikrinamas šia EIB paskola. Svarbu, kad išaugusių skolinimosi kaštų aplinkoje banko finansavimas yra ilgalaikis ir teikiamas pakankamai palankiomis sąlygomis“, – sako finansų ministrė G. Skaistė.
 
Europos investicijų banko paskolos paskirtis – bendrojo viešojo finansavimo užtikrinimas įgyvendinant 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos pagrindu finansuojamus projektus. Taip pat numatoma galimybė pagal banko nustatytas sąlygas dalį paskolos lėšų perskolinti projektus įgyvendinantiems pareiškėjams (t. y. savivaldybėms, valstybės ir savivaldybės įmonėms, akcinėms ir uždarosioms bendrovėms, kurių dalį akcijų valdo valstybė ar savivaldybė, viešosioms įstaigoms, kurių steigėjai yra valstybės ir (ar) savivaldybės institucijos).
 
Primenama, kad Europos investicijų bankas anksčiau Lietuvai jau yra suteikęs dvi tokio pobūdžio paskolas 2007–2013 m. (1,132 mlrd. eurų) ir 2014–2020 m. (1,3 mlrd. eurų) laikotarpiais.