„Europos burių“ konkurse varžosi trys Panevėžio projektai: gyventojai kviečiami balsuoti

atsisiųsti
Panevėžys
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Panevėžio miesto savivaldybė

Finansų ministerija, kaip ir kasmet, kvietė projektų vykdytojus dalyvauti „Europos burių“ konkurse. Buvo pateikti net 132 projektai ir įvertinus jų atitikimą konkurso sąlygoms, šiemet septyniose skirtingose kategorijose susirungs net 100 projektų iš visos Lietuvos. Tarp jų varžosi ir trys Panevėžio projektai.

Konkurso dalyviai kandidatuoja į septynias nominacijas – „Už investicijas į inovatyvius sprendimus“ (19 dalyvių), „Už investicijas į darnią aplinką“ (32 dalyviai), „Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą“ (6 dalyviai), „Už investicijas į šiuolaikinę mediciną“ (13 dalyvių), „Už investicijas į žmogų“ (23 dalyviai), „Už investicijas į bendruomeniškumą“ (5 dalyviai), „Už investicijas į inovacijas versle“ (2 dalyviai).

„Europos burių 2023“ konkursui projektus atrinko speciali vertinimo komisija, kurią sudaro mokslo, verslo, švietimo, kultūros ir visuomenės atstovai. Ne mažiau svarbus komisijos narys – skaitytojai, kurie galės išrinkti labiausiai patikusius darbus dviejose nominacijose: už investicijas į inovacijas versle ir į darnią aplinką, taip pat bus renkamas ir skaitytojų favoritas. „Europos burių“ rinkimuose nominacijoje „Už darnią aplinką“ dalyvauja du Panevėžio projektai: „Kompleksiškai tvarkoma Senvagė“ – balsuoti galite ČIA ir „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Panevėžio mieste“ – balsuoti galite ČIA. Nominacijoje už investicijas į inovacijas versle dalyvauja vienas panevėžiečių projektas – „Elektrostatinių mikrostruktūrų taikymas aplinkos ir visuomenės sveikatos stebėsenos jutikliams“ – balsuoti galite ČIA.

Savo balsą atiduoti galima iki lapkričio 20 d. Konkurso nugalėtojai, pasibaigus rinkimams, bus apdovanoti lapkričio 28 d. tarptautinės konferencijos „EU+U“ metu.

Šiuo konkursu siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausias vertes žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei kuriančius Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus.