Europoje ir Australijoje vyksta protestai prieš suvaržymus dėl COVID-19

Europoje ir Australijoje vyksta protestai prieš suvaržymus dėl COVID-19
Pasaulis
PIxabay.com nuotr.
Etaplius.lt Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tūkstančiai žmonių šeštadienį Austrijoje ir Australijoje išėjo į gatves protestuoti prieš naujus suvaržymus dėl COVID-19, pykčiui dėl šių priemonių praėjusį vakarą išprovokavus riaušes Nyderlanduose bei vienoje Prancūzijos saloje.

Europa grumiasi su nauja COVID-19 banga ir kelios žemyno valstybės griežtina suvaržymus. Austrija penktadienį paskelbė, kad dėl didėjančio sergamumo koronavirusine infekcija įves griežtą karantiną visiems gyventojams.

Austrija taps antrąja po Latvijos Europos Sąjungos nare, įsivedusia visuotinį karantiną per naujausią pandemijos bangą.

Kitos Europos šalys ėmėsi švelnesnių priemonių, pavyzdžiui, uždraudė nepasiskiepijusiems žmonėms lankytis tokiose vietose kaip restoranai ir barai.

Sidnėjuje demonstracijoje dalyvavo maždaug 10 tūkst. žmonių, be to, protestai prieš skiepų pasus, kurie taikomi tik daliai darbuotojų, vyko ir kituose didžiuosiuose Australijos miestuose.

Penktadienį protestus Nyderlandų Roterdamo mieste temdė smurtas. Policija buvo priversta paleisti įspėjamųjų šūvių, protestuotojai sukėlė gaisrų. Du žmonės buvo paguldyti į ligoninę dėl šautinių žaizdų.

Praėjusią naktį plėšikavimo ir padeginėjimo taip pat būta Prancūzijai priklausančioje Karibų saloje Gvadelupoje. Čia įvesta naktinė komendanto valanda.

Šeštadienį tūkstančiai žmonių Vienos centre netoli Austrijos kanclerio biuro susirinko pasmerkti „koronos diktatūros“ ir „visuomenės skaldymo“. Juos sukvietė kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe).

Nuo pirmadienio 8,9 mln. austrų iš namų galės išeiti tik į darbą, būtiniausių prekių parduotuvę ar pasportuoti, o po 10 dienų bus sprendžiama, ar pratęsti visuotinį karantiną.

Ši Alpių šalis taip pat planuoja nuo vasario 1-osios įvesti privalomą skiepijimą nuo COVID-19.

„Užvirė pragaras“

Nyderlanduose organizatoriai atšaukė šeštadienį planuotą demonstraciją Amsterdame, bet ten vis tiek susirinko keli šimtai žmonių. Panašaus dydžio protestas vyko ir pietiniame Bredos mieste.

Mitingą Amsterdame atšaukusi grupė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė tokį sprendimą priėmusi todėl, kad „praėjusį vakarą Roterdame užvirė pragaras“.

„Praėjusio vakaro riaušės ir kraštutinis smurtas prieš policiją, riaušių policiją ir ugniagesius Roterdame kelia siaubą“, – šeštadienį sakė Nyderlandų saugumo ir teisingumo ministras Ferdinandas Grapperhausas (Ferdinandas Graperhausas).

Dėl pandemijos neramius laikus išgyvena ir sportas. Vokietijoje nuspręsta šuolių su slidėmis Pasaulio taurės varžybas Klingentalyje kitą mėnesį rengti be žiūrovų.

Vis dėlto Prancūzijoje primą kartą po beveik dvejų metų buvo visiškai atverti slidinėjimo kurortai.