PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2019 m. Liepos 24 d. 08:47

Europiečiai imasi už galvų: smogs dar viena karščio banga

Vilnius

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


92456

Labai trumpai spėjusi atsipūsti nuo rekordinių birželio karščių Europa ir vėl su jais susidurs.

Klimatologiniai duomenys atskleidė, kad praėjęs birželio mėnuo buvo karščiausias pasaulyje nuo pat stebėjimų pradžios, o tąkart alinusi karščio banga skirtingose Europos valstybėse nustatė naujus nacionalinius temperatūrų rekordus.

Europos karščio banga buvo netgi sulyginta su „pragaru“, kuomet temperatūros viršijo 40 laipsnių.

Prancūzija ir Baltijos regionas susidūrė su didžiuliu nuskendusių asmenų skaičiaus šuoliu, kuomet atsigaivinti bandę žmonės užgulė upių, ežerų bei jūrų pakrantes.

Tačiau karštis grįžta su nauja jėga.

Jau praėjusį savaitgalį vietomis Europoje temperatūros šovė į viršų, tačiau šią savaitę laukiama intensyvios karščio bangos, kuri gali pagerinti ankstesnius karščio rekordus.

Manoma, kad naujus rekordus pasieks Paryžius ir Londonas.

O štai Ispanija ir Portugalija paskelbė apie didžiulę miškų gaisringumo riziką, kurią lemia tokios neįprastos orų sąlygos. Vietomis čia jau yra kilę dideli gaisrai, su kuriais kovoja gausios ugniagesių pajėgos.

Prognozuojama, jog vietomis Europoje didžiausią piką temperatūra gali pasiekti trečiadienį ir ketvirtadienį.

Tuo metu daug kur temperatūra 10–15 laipsnių viršys įprastinę. Prognozuojama, kad Prancūzija, Ispanija ir Portugalija, kurios jau ir taip buvo svilinamos rekordinių karščių birželį, vėl susidurs su maždaug 40 laipsnių ir didesniu karščiu.

Ši liepos mėnesio karščio banga išplis į didesnes teritorijas, kurios nebuvo taip stipriai paveiktos birželio mėnesio karščių. Tai bus kai kurios Skandinavijos vietovės ir Jungtinė Karalystė, kurioje šią savaitę termometrų stulpeliai gali šoktelti į naujas visų laikų aukštumas.

Prognozuojama, kad pietrytinė Anglijos dalis gali susidurti su 37 laipsnių temperatūra. Visų laikų rekordinė temperatūra Jungtinėje Karalystėje buvo 38,5 laipsniai karščio, fiksuota 2003 metų rugpjūtį Feivešeme (apie 80 km į pietryčius nuo Londono).

Skelbiama, kad karštas oras juda iš šiaurinės Afrikos ir Viduržemio jūros link Ispanijos, o dalis šių masių slenka ir į Prancūziją bei Jungtinę Karalystę.

Dėl klimato kaitos su karščio bangomis Europa susidurs vis dažniau.

Gismeteo.lt