PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Vasario 8 d. 14:55

Europarlamentarai nesutinka mažinti lėšų regionams

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


71247

Europos Parlamentas (EP) kitą savaitę balsuos dėl 2021-2027 m. ES finansavimo taisyklių. Europarlamentarai nesutinka mažinti regionams skirtų lėšų.

Trečiadienio rytą europarlamentarai aptars, o po pietų balsuos dėl taisyklių, kuriose numatyta remti inovacijas, skaitmeninimą, perėjimą prie kitų energijos išteklių, taip pat švietimą ir sveikatos priežiūrą visose Europos vietose, praneša EP biuras Lietuvoje. Šios taisyklės supaprastintų procedūras, o tai padėtų remti vietos projektus, taip pat paskatintų daugiau smulkiųjų verslininkų kreiptis dėl finansavimo.

Regioninės plėtros komiteto nariai siekia, kad 2021-2027 m. laikotarpiu nemažėtų ES biudžeto finansavimas. Jie siekia numatyti 378,1 mlrd. eurų 2018 m. kainomis (tai 14 proc. daugiau nei 330,6 mlrd. eurų, numatytų Europos Komisijos pasiūlyme). Mažiau išsivysčiusiems regionams turėtų būti ir toliau teikiama didelė ES parama, padengianti net iki 85 proc. bendro finansavimo, o atokiausi regionai turėtų gauti papildomų lėšų. Be to, europarlamentarai siekia padidinti išteklius tarpvalstybiniams projektams.

Siekiant gerinti fondų tarpusavio sąveiką, Bendrųjų nuostatų reglamento taisyklės bus taikomos ne tik Europos regioninės plėtros, Sanglaudos bei Europos socialiniam (EFS+) fondams, bet ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui. Bendrosios nuostatos numato Prieglobsčio ir migracijos, Vidaus saugumo fondų, Sienų valdymo ir vizų priemonės finansines taisykles. EP Regioninės plėtros komitetas taip pat siekia įtraukti į šį sąrašą Europos žemės ūkio fondą kaimo plėtrai. Fondai sudaro apie trečdalį viso ES biudžeto.

ELTA primena, kad Europos Komisija (EK) yra pateikusi ES 2021-2027 m. biudžeto siūlymus, jam įsigalioti būtinas EP pritarimas. Buvo siekiama, kad naujasis biudžetas būtų suderintas iki 2019 m. gegužę vyksiančių EP rinkimų, tačiau dabar jau mažai vilčių, kad tai pavyks padaryti.

EK siūlo ilgalaikį biudžetą, kurį sudaro 1 135 mlrd. eurų vertės įsipareigojimai (2018 m. kainomis), atitinkantys 1,11 proc. ES-27 bendrųjų nacionalinių pajamų. 2014-2020 m. finansinėje programoje ES buvo numačiusi 959,99 mlrd. eurų. Turint omenyje infliaciją, dydis išlieka panašus. Sanglaudos politikos ir bendrosios žemės ūkio politikos finansavimą EK siūlo mažinti po 5 proc.

ELTA