Sportas2024 m. Birželio 15 d. 07:52

„Euro 2024“ prasidėjo: atidarymo rungtynėse – ir raudonoji kortelė, ir baudinys, ir įvarčių gausa

Pasaulis

Jamalas Musiala / UEFA EURO 2024

Alfa.ltŠaltinis: ALFA.LT

304874

Penktadienio vakarą Vokietijoje prasidėjo ilgai lauktas 2024 m. Europos futbolo čempionatas. Per atidarymo rungtynes čempionato šeimininkė Vokietija nepasigailėjo Škotijos futbolininkų.

Pilnutėliame Miuncheno stadione vokiečiai 5:1 šventė pergalę prieš Škotijos rinktinę. Tai buvo A grupės rungtynės.

Čempionato atidarymas / UEFA EURO 2024

10 minutę pirmą čempionato įvartį įmušė Florianas Wirtzas. 19 minutę šeimininkų pranašumą sustiprino Jamalas Musiala.

Florianas Wirtzas / UEFA EURO 2024

45 minutę Škotijos ekipos gynėjas Ryanas Porteousas savo baudos aikštelėje šiurkščiai sužaidė prieš Ilkay Gundoganą – abiem kojomis įsirėžė į varžovo koją. Susitikimo arbitras, pasinaudojęs VAR peržiūros sistema, priėmė tokį sprendimą: R. Porteousui parodyta raudonoji kortelė ir į škotų vartus skirtas 11 m baudinys. 45+1 minutę jį realizavo vokiečių puolėjas Kai Havertzas – 3:0.

Kai Havertzas / UEFA EURO 2024

Po pertraukos, 68 min., ketvirtą įvartį įmušė po keitimo pasirodęs Niclas Fullkrugas. Netrukus jis dar kartą pasižymėjo, tačiau teisėjai fiksavo nuošalę.

Po kurio laiko vokiečiams vėl pavyko pelnyti įvartį, tik šįkart jis krito į... savuosius vartus: 87 min. bandydamas apsisaugoti nuo škotų atakos smūgiu galva kamuolį į savo vartus pasiuntė Antonio Rudigeris.

Bet tai nebuvo pabaiga. Tašką atidarymo rungtynėse (90+3) padėjo Emre Canas – 5:1.