Etikos sargai: Šilalės savivaldybės administracijos direktorius G. Sungaila pažeidė įstatymą

Šilalė
BNS Fotobanko nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė, kad Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gedeminas Sungaila pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kylant – nusišalinti, praneša VTEK.

Kaip teigiama VTEK pranešime spaudai, komisija nustatė, kad pernai liepą G. Sungaila išleido įsakymą „Dėl Šilalės rajono kaimo plėtros rėmimo 2021–2023 metų programos lėšų skyrimo“, kuriuo skyrė finansavimą savo artimam asmeniui ūkyje pagamintos produkcijos perdirbimui.
 
„Nėra duomenų kad G. Sungaila šiuo atveju būtų nusišalinęs. VTEK surinkti duomenys rodo, kad Šilalės rajono savivaldybės kaimo plėtros rėmimo 2021-2023 metų programą administruoja asignavimų valdytojas – savivaldybės administracija, taigi administracijos direktoriui, kaip asignavimų valdytojui, tenka pareiga priimti galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo“, – teigia VTEK.
 
Komisija, nustačiusi, kad G. Sungaila pažeidė įstatymą, kartu siūlo Šilalės rajono savivaldybės merui imtis prevencinių veiksmų, kad būtų išvengta Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų pažeidimų.
 
VTEK trečiadienį atidėjo klausimo svarstymą dėl Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narės Ligitos Liutikienės elgesio. Sprendimas priimtas atsižvelgus į tiriamosios pateiktą prašymą.
 
Tyrimas dėl L. Liutikienės pradėtas, aiškinantis, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kylant – nusišalinti.
 
VTEK L. Liutikienės elgesį ėmė tirti, aiškinantis, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kylant – nusišalinti. Tyrimas buvo atliktas gauto pranešimo ir papildomai surinktos informacijos pagrindu. Esą, pernai liepą L. Liutikienė savivaldybės tarybos posėdyje balsavo dėl trijų savivaldybės atstovų delegavimo į VšĮ „Gargždų futbolas“ valdybą trejiems metams, nors politikė ir jos artimas asmuo yra šio juridinio asmens dalininkai.