PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 18 d. 09:02

Etikos sargai nagrinės M. Maldeikio skundą dėl prezidento ir ambasadoriaus E. Bajarūno apsilankymo operoje

Lietuva

ELTA nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


280987

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nagrinės Seimo nario Mato Maldeikio kreipimąsi dėl Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno ir prezidento Gitano Nausėdos bei jų sutuoktinių apsilankymo miuzikle „Operos fantomas“.

„Koks bus sprendimas, kol kas sunku dar pasakyti, nes komisija diskutuos. Nes tam kad pradėti tyrimą pirmiausiai yra įvertinama situacija: tai yra surenkamos aplinkybės, duomenys papildomi“, – Eltai teigė VTEK patarėja Dovilė Staniulionė.

Kaip anksčiau Eltai teigė M. Maldeikis, kreiptis į etikos sargus nutarta kilus skandalui dėl ambasadoriaus E. Bajarūno – diplomatui metami kaltinimai dėl galimo mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Portalo lrytas.lt šaltinių teigimu, ambasadorius nurodė nupirkti brangiausius bilietus į „Operos fantomas“ pasirodymą, o prezidento, pirmosios ponios, E. Bajarūno ir jo žmonos apsilankymas šiame miuzikle buvo apmokėtas iš ambasados lėšų.

M. Maldeikis kelia klausimą, ar E. Bajarūnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Be to, politikas kelia klausimą, ar prezidentas deklaravo sulaukęs dovanos, jeigu bilietai buvo įsigyti diplomato asmeninėmis, o ne ambasados lėšomis.

Abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas „Delfi“ paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, Užsienio reikalų ministerija (URM) sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Portalo paviešintose URM inspektorių ataskaitos detalėse kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.

Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.