Estus įveikę Lietuvos 20-mečiai rankininkai į pusfinalį neprasibrovė

Lietuva

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt

46647

Skopjėje (Makedonija) vykstančio Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų rankinio čempionato B diviziono A grupės penktosiose rungtynėse ketvirtadienįLietuvos rinktinė 30:29 (15:15) nugalėjo Estijos komandą, bet liko už pusfinalio borto. Tai paaiškėjo po to, kai Farerų salų rinktinė kiek netikėtai 29:22 nugalėjo lyderius baltarusius.

Lemiamų rungtynių su estais pirmajame kėlinyje nė vienai iš ekipų nepavyko susikrauti solidesnio pranašumo, o pasibaigus jam rezultatas buvo lygus 15:15. Antroje susitikimo pusėje jau kur kas dažniau pirmavo Lietuvos rinktinė ir įpusėjus kėliniui ji turėjo solidų trijų įvarčių pranašumą (25:22). Vis tik, tuomet estai pelnė keturis įvarčius be atsako ir netgi buvo išsiveržę į priekį (26:25). Lemiamose atakose, kaip ir visų rungtynių metu, sužibėjo Karolis Antanavičius, kuris išvedė Lietuvą į priekį, o nuo paskutinio varžovų išpuolio apsigynusi Lietuvos jaunimo rinktinė šventė pergalę 30:29.

Lietuvos ekipai 12 įvarčių pelnė Karolis Antanavičius, 5 - Deividas Jovaišas, 4 - Arminas Stankūnas.

Po šios pergalės dar kelias valandas viltis žengti tarp keturių stipriausių čempionato ekipų buvo gyva. Ji dar labiau buvo sustiprėjusi po to, kai suomiai pralaimėjo graikams 21:35. Paskutiniajame A grupės mače susitiko iki tol visas pergales iškovoję baltarusiai ir mūsų rinktinės pirmajame mače įveikti Farerų salų rankininkai. Tiek lygiosios, tiek Baltarusijos pergalė būtų tenkinusi mūsų šalies rinktinę, tačiau nieko jiems nebelėmusiose rungtynėse kaimynai iš Baltarusijos nusileido Farerų salų rinktinei 29:22 ir būtent pastaroji komanda šoktelėjo į antrąją turnyrinės lentelės vietą, išstumdama mūsų rinktinę į trečiąją poziciją.

Čempionatas Lietuvos rinktinei dar nebaigtas. Lietuvaičiai dabar paguodos kovose žais dėl penktosios vietos.