ESO atstovas: dujų sistema Viršuliškių bute buvo tinkama naudoti

20240103lbal65426
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Erika Alonderytė-Kazlauskė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Sprogimo ir gaisro nuniokoto daugiabučio sostinės Viršuliškių mikrorajone dujų sistema buvo tinkama naudoti, pernai kovą buvo atlikta jos patikra, sako bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Dujų tinklo eksploatavimo departamento vadovas Marius Rindokas.

„Mes dujų sistemas prižiūrime ir šitą sistemą daugiabučio taip pat tikrinome, ji buvo tinkama naudoti, šiemet (2023-iaisiais – BNS) buvo atlikta patikra“, – LRT laidoje „Svarbi valanda“ trečiadienį sakė M. Rindokas.

Gaisro priežastis kol kas nėra aiški, viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotėkis. Tačiau M. Rindokas sako, kad sprogimas, susijęs su gamtinėmis dujomis, įprastai tokių didelių pasekmių nesukelia.

„Gal anksti spėlioti, kokios tikros sprogimo priežastys, dar tik įvykio pradžia, bet paprastai sprogimas nesukelia, bent jau susijęs su gamtinėmis dujomis, tokių stiprių pasekmių. Taip, jis būna, bet ne tokio dydžio. Galbūt tyrimo metu pavyks nustatyti, kokios buvo tikrosios priežastys, ar čia sąlygojo gamtinės dujos ir palikta viryklė, ar kitas įvykis“, – sakė jis.

„Iš pastarųjų metų, kiek yra buvę įvykių, jie paprastai būna dėl nesaugaus naudojimo, ar paliktos viryklės, ar kitų niuansų, bet labai sudėtinga, dar anksti kalbėti, ar galėjo tokį poveikį sukelti“, – teigė M. Rindokas.

Anot jo, patikrinimai daugiabučiuose atliekami ne rečiau kaip kas penkerius metus, tikrinamas sistemos sandarumas, pašalinami defektai, jei jų yra.

Gaisras penkių aukštų gyvenamajame name po sprogimo kilo antradienį priešpiet, jis baigtas gesinti trečiadienį anksti ryte.