ES prašo PPO sudaryti arbitrų kolegiją dėl Kinijos varžymų importui iš Lietuvos

Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paprašė Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sudaryti dvi arbitrų kolegijas Bendrijos ginčuose su Kinija – vienas jų susijęs su šios šalies apribojimais importui iš Lietuvos, pranešė Europos Komisija (EK).

Kitas ginčas susijęs su vasarį ES inicijuota yla prieš Kiniją dėl trukdymo Europos aukštųjų technologijų įmonėms pasinaudoti galimybe Bendrijos teismuose ginti savo patentus.

„Pirmenybę teikėme šiuos du reikšmingus ir sisteminius atvejus sprendžiant konsultacijomis ir tam skyrėme nemažai laiko. Tačiau tai buvo nenaudinga. Todėl mums nelieka kito pasirinkimo, kaip tik prašyti įsteigti šias PPO kolegijas“, – pranešime teigė ES prekybos komisaras Valdis Dombrovskis.

EK teigimu, abiem atvejais Kinijos veiksmai daro didelę žalą Europos verslui, o diskriminacinės Kinijos priemonės prieš Lietuvą daro poveikį Bendrijos vidaus prekybai, tiekimo grandinėms bei rinkai.

Pranešama, kad PPO Ginčų sprendimo taryba ES prašymą sudaryti arbitrų kolegijas nagrinės gruodžio 20 dieną. Kinija gali vieną kartą tam prieštarauti – jei tai bus padaryta, ES atnaujins savo prašymą ir kolegija bus sudaryta Ginčų sprendimo tarybos posėdyje kitų metų sausio 30 dieną 

Procesai kolegijoje gali tęstis iki pusantrų metų.