Sportas2017 m. Liepos 5 d. 11:46

Eriko Kapočiaus startai Europos jaunimo plaukimo čempionate Izraelyje

Ignalina

8600

Birželio 28–liepos 2 dienomis Netanijoje (Izraelis) vyko Europos jaunimo plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo stipriausi Europos 16–18 metų plaukikai ir stipriausios 15–17 metų plaukikės.

Tokio aukšto rango varžybose pirmą kartą Ignalinos sporto istorijoje dalyvavo geriausias mūsų sportininkas Erikas Kapočius ir jo treneris Eugenijus Rakitinas. Nors šiose varžybose Erikui nepavyko pasiekti pagrindinio tikslo – gerinti asmeninius rekordus, tačiau įgyta milžiniška patirtis, plaukta net keturiuose nuotoliuose: 200 m krūtine, 200 m nugara, 200 m ir 400 m kompleksiniu plaukimu. Pasiektas ir kitas tikslas – oficialiai įvykdytas A normatyvas į 2018 m. Jaunimo Olimpines Žaidynes (Buenos Airės, Argentina). 200 m kompleksiniu plaukimu Erikas nuplaukė per 2 min. 07,38 sek. (normatyvas 2 min. 07,68 sek.) ir iškovojo 23 vietą tarp 35 plaukikų.

Vos grįžęs iš Izraelio, kitą dieną, Erikas spėjo sudalyvauti ir Lietuvos plaukimo čempionate Alytuje. 200 m kompleksiniu plaukimu ignalinietis nuplaukė per 2 min. 07,92 sek. ir tapo šios rungties Lietuvos čempionu. Alytuje finaliniuose plaukimuose plaukė ir Evita Mudėnaitė, ji 50 m ir 100 m krūtine iškovojo penktąsias vietas.