PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Lapkričio 10 d. 10:39

Emociniai valgytojai: ar praryjate savo liūdesį?

Šiauliai

Sydney Sims nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


59596

Štai keli simptomai, kurie padės suprasti: valgote tam, kad numalšintumėte alkį ar savo emocijas.

1. Trokštate specifinio maisto

Kuomet nutinka įvykis, į gyvenimą įnešantis baimės, neapibrėžtumo, nerimo, emociniai valgytojai nusiraminimo ieško maiste. Šiuo atveju maistas būna specifinis ir itin mėgstamas. Emocinis valgytojas žino, kad toks maistas suteiks paguodos ir ramybės – to, ko labiausiai reikia tuo metu.

2. Valgote nesustodami

Jeigu jaučiate, kad niekaip negalite pasisotinti maistu, gali būti, kad esate emocinis valgytojas. Tokiems žmonėms būdingas vienatvės pojūtis, egzistencinis liūdesys, gyvenimo tikslo paieškos ir iš viso to kylanti tuštuma. Tą tuštumą emociniai valgytojai laikinai užpildo skaniu maistu.

3. Valgote labai greitai

Emociniams valgytojams nesinori galvoti apie stresines, nemalonias situacijas. Visą dėmesį jie nukreipia kitur – į maistą. Ir valgo jį greitai, kad kuo skubiau užgožtų įkyrias mintis.

4. Valgote iškart po emocionalaus įvykio

Jeigu, gavę skaudžių pastabų iš kolegų arba susipykę su artimu žmogumi, iškart galvojate apie maistą, labai gali būti, kad priklausote emocinių valgytojų gretoms. Beje, maisto tokiems žmonėms reikia ne tik tuomet, kai gyvenime viskas atrodo juoda. Skaniais patiekalais jie mėgaujasi ir tuomet, kai turi, ką atšvęsti, kuo pasidžiaugti.

5. Pavalgę jaučiate kaltę

Kaltės arba gėdos jausmas pavalgius – pagrindinis simptomas, kad esate emocinis valgytojas. Net jei ir nenorite pripažinti, kad skanaus maisto prireikė po nemalonaus ar, priešingai – labai malonaus įvykio, mūsų smegenys ir kūnas supranta, kas vyksta.

Ką daryti? Jeigu po kokio nors įvykio užsinorėjote tam tikro maisto, paklauskite savęs: tai fizinis ar emocinis alkis? Antruoju atveju neskubėkite į kavinę ar virtuvę. Pirma skirkite sau 15 minučių ir bandyktie atsipalaiduoti, paanalizuoti sitauciją. Tas 15 minučių stenkitės būti kuo toliau nuo maisto. Pavyzdžiui, išeikite pasivaikščioti į parką. Žinoma, emocinio valgymo atsikratymas – ilgas ir sudėtingas procesas, kurį reikėtų pradėti nuo savęs pažinimo ir meilės sau ugdymo.

„Etaplius“ informacija