Emocingas Ukrainos kamerinio orkestro „Kyiv Soloists“ koncertas Plungės kultūros centre

Emocingas Ukrainos kamerinio orkestro „Kyiv Soloists“ koncertas Plungės kultūros centre
Telšiai
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Plungės kultūros centre įvyko vienas iš penkių, Lietuvoje surengtų, Ukrainos Nacionalinio kamerinio orkestro „Kyiv Soloists“ koncertų. Vakaro metu skambėjo ukrainiečių atliekama programa „Mes grojame už taiką“. Orkestro muzikinė kova už taiką pasklido po visą Europą ir nepalieka abejingų.

Vakaro metu skambėjo ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių šių dienų kūrėjų kūriniai, styginių orkestrui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos. Jaudinanti muzika, profesionalūs muzikai, kilnus tikslas suvienijo ir sukvietė gausybę plungiškių ir miesto svečių į koncertą. Tai buvo jaudinantis, kupinas tikrų emocijų vakaras.

Koncerto pabaigoje, orkestro atstovė lietuvių kalba, padėkojo visiems už pagalbą Ukrainai ir jos žmonėms bei plungiškiams už puikų priėmimą ir šio renginio organizavimą. Sveikinimo ir padėkos žodžius tarė kultūros centro direktorius Romas Matulis ir meras Audrius Klišonis.

„Kyiv Soloists“ koncerto metu, kultūros centras organizavo ir lėšų rinkimo Ukrainai akciją. Plungiškiai ir miesto svečiai renginio metu suaukojo 3266 eurų. Lėšos pervestos į specialią nevyriausybinės organizacijos VšĮ „Mėlyna ir geltona“ sąskaitą.

Šiuo koncertu, kultūros centras simboliškai paminėjo ir artėjančią Pasaulinę kultūros dieną, parodydamas, kad kultūrai sienos ir negandos neegzistuoja – kultūros misija visada ir visur išlieka ta pati.