PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 28 d. 19:10

Įsimintiniausios kandidatų į Seimą citatos

Lietuva

Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.

ELTAŠaltinis: ELTA


326408

Naujienų agentūros ELTA organizuotoje spaudos konferencijoje Seimo rinkimuose dalyvavusios politinės jėgos turėjo galimybę aptarti potencialias partnerystes ir pirmuosius darbus pradėjus kadenciją. Naujienų agentūra ELTA pateikia įsimintiniausias spaudos konferencijoje nuskambėjusias citatas.

„Kada turėsime rimtą valdančiąją daugumą, mes priimsime sprendimus tiek prezidiume, tiek taryboje – dėl mūsų premjero ar premjerės pozicijos. Dabar kito atsakymo šiai dienai tikrai nebus“, – sakė rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, vis dar neatskleidžianti, ar naujai suformuotame Seime užims premjerės pareigas.

„Truputį apmaudu, kad taip lengva yra sukurti bangą prieš bet ką, kas yra valdžioje. (...) Tačiau išeisiu iš Vyriausybės aukštai pakelta galva“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą į parlamentą vedusi dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šiandienos Gabrieliaus pareiškimą vertinu kaip politinį pareiškimą, kuriuo jis mano, kad jam tenka atsakomybė už rinkimų rezultatus arba jis tą savo atsakomybės dalį tokiu būdu nusprendė prisiimi“, – TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio sprendimą trauktis iš posto komentavo ministrė pirmininkė.

„Mes nedirbsime opozicijoje, Seimo statutas numato mažumos darbą“, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo trečioje vietoje likusios ir 20 mandatų Seime iškovojusios politinės partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

„Džiaugiuosi, kad ta rinkiminė kampanija – visų trijų rinkimų, beje, kurie šiais metais vyko – parodė labai vieną aiškų dalyką: tas kelias, kurį mes pasirinkome beveik prieš trejus metus, buvo teisingas sprendimas“, – džiaugėsi 14 mandatų Seime iškovojusios Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

„Mūsų strategija pasiteisino – teikti prioritetą Seimo rinkimams kaip svarbiausiems partine prasme“, – antrino „Liberalų sąjūdžio“ pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Nematau jokio reikalo jam trauktis ir manau, kad kaip tik mums dabar reikia susitelkti, nes darbas dabar tik prasideda“, – apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio atsistatydinimą po ne itin pasisekusių rinkimų, lyginant su 2020 metais, kalbėjo partijos atstovas Aurelijus Veryga.

„Svarbiausia, kad su mumis nori bendradarbiauti keletas partijų, (...) mes esame tam tikra prasme vienijantis pokyčių elementas“, – džiaugėsi su trimis atstovais į Seimą patekusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Waldemaras Tomaszewskis.

ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.

Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.

Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.