PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2017 m. Rugpjūčio 1 d. 10:18

Elektriniai boileriai – patogiam gyvenimui mieste ir kaime

Ukmergė

Vytautas NemunaitisŠaltinis: Etaplius.lt


10816

Karšto vandens tiekimas visados priklauso nuo žmogaus gyvenamosios vietos, vandens poreikių, jo vartojimo įpročių ir vietovėje prieinamų paslaugų. Tarkime, miestuose vienas populiariausių būsto šildymo būdų – tai centrinis šildymas, kuris taip pat aprūpina ir karštu vandenu. Užmiestyje privačių namų gyventojai namus ir vandenį šildo dujiniu, granuliniu šildymu ar kietu kuru, o neretai ir elektriniais boileriais.

Elektrinis boileris yra patogus karšto vandens paruošimo įrenginys, kurį namie įsirengti galima nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos , namų gyventojo skaičiaus ir t.t. Jam veikti tereikia elektros maitinimo ir vandens tiekimo. Elektriniai boileriai skirstomi pagal tai, kur bus tiekiamas karštas vanduo (siūlomi skirtingi sprendimai virtuvei ir voniai) ir kiek žmonių naudojasi karštu vandeniu.

Kaip žinoti, kokios talpos boilerio jums reikia? Gamintojai apskaičiavę, kad suaugusiam žmogui nusiprausti po dušu užtenka apie 30 litrų karšto vandens.Vidutiniškai žmogus per dieną gali sunaudoti apie 60 litrų vandens. Tad padauginę sunaudojamų dušui litrų kiekį iš būste gyvenančių žmonių kiekio, sužinosite, kokios talpos boileris jums tinkamiausias. Paprastai trijų asmenų šeimai visiškai užtenka 100 l talpos boilerio. Jeigu namie prausiatės vonioje, reiktų atsižvelgti į vonios tūrį ir pasirinkti daugmaž pusę vonios talpos atitinkantį boilerį (pvz. 300 l talpos voniai reiktų apie 150 l boilerio).

Tūrinis elektrinis boileris gali aprūpinti visą butą ar namą karštu vandeniu, tačiau jeigu norite šiltą vandenį tiekti savo sodyboje, kurioje lankotės tik sezono metu ir retkarčiais, daug protingesnis sprendimas - įsigyti momentinį boilerį. Tai idealus prietaisas jei karšto vandens reikia retai ir nedideliais kiekiais.

Šiandien rinkoje prieinami itin ekonomiški, pažangių technologijų boileriai, kurie lengvai valdomi jutiminiu ekranu, leidžiančiu nustatyti pageidaujamą vandens temperatūrą, ir kitus nustatymus. Modernūs boileriai turi integruotas apsaugos funkcijas ir neleidžia įrenginiui veikti, jeigu jame nėra vandens, užsaugo prietaisą nuo užšalimo arba perkaitimo rizikos ir net gi turi apsaugą nuo bakterijų, kurios linkusios kauptis boileriuose su juose stovinčiu vandeniu.

Rinkdamiesi boilerį nepersistenkite su dydžiu- kuo didesnis vandens šildytuvas, tuo ilgiau jame šils vanduo, o jeigu sumažės vandens suvartojimas, dėl boileryje stovinčio vandens kaupsis apnašos, boileryje apsigyvens bakterijos.

Šiuolaikiški boileriai ne tik vilioja patogiomis funkcijomis ir ekonomišku režimu. Net ir didesnės talpos boileriai šiandien išsiskiria elegantišku ir subtiliu dizainu – cilindro formos vandens šildytuvus keičia stačiakampio formos metalinio atspalvio boileriai, todėl jie puikiai derės vonios interjere net ir prabangiuose būstuose.