Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Alytaus GidasŠaltinis: Etaplius.lt
Tiesioginė Alytausgidas.lt videotransliacija iš specialios konferencijos Alytaus miesto savivaldybėje:
ATNAUJINAMA
Susitikimą pradėjo LR vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Ji pirmiausia padėkojo ugniagesiams, kurie deda visas pastangas, kad gaisras būtų užgesintas. Ministrė patvirtino, kad Alytui sutelkiama visa pagalba.
„Važiuoja ir kita technika. Bus įvertinta, kokiais būdais bus baigtas užgesintas gaisras“, - apie galimus griovimo darbus užsiminė R. Tamašunienė, patvirtinusi ir premjero Sauliaus Skvernelio paramą Dzūkijos sostinei.
„Situacija tokia, kokia yra. Stogo neatkėlėme. Dūmai rūksta“, - didesnių, geresnių naujienų dar negalėjo įvardinti miesto meras Nerijus Cesiulis.
„Per visą Lietuvą ieškojome traktorininkų, buldozerininkų, kurie nebijo ugnies“, - detalizavo meras, kurio vadovaujamai komandai atvyksta padėti netgi sunkioji technika iš Akmenės.
Pasak N. Cesiulio, griovimo darbai bus atliekami ne tik pirmadienio dieną, tačiau ir antradienio naktį.
„Visas vanduo, piltas per visas gesinimo dienas, nubėgo į technologines rūsyje esančias talpas, patalpas“, - pripažino Mindaugas Kanapickas iš Priešgaisrinės apsaugos departamento, atmetęs ir anksčiau ugniagesių planuotą putų ataką.
Pirmadienio ryto duomenimis užterštumas kietosiomis dalelėmis Miklusėnų gyvenvietėje viršijo 5-8 kartus, o Naujosios gatvės pabaigoje, ties Bendruoju pagalbos centru - 1,5 karto. Tai pripažino ir aplinkosaugininkai, įvardiję, kad tarša yra ženkli tiek Alytuje, tiek apylinkėse. Tikinama, kad „Nemuno vanduo neužterštas, pažeidimų gamtai nenustatytas...", o oro užterštumo viršijimai nėra „dramatiniai".
„Tragiškos situacijos nėra", - ramino sveikatos apsaugos specialistė, neslėpusi, kad viso užterštumo, ypatingai tokio gairso atveju, nustatyti negali.
Veterinarijos specialistai priminė rekomendacijas dėl gyvūnų, jų uždarymo į patalpas ir maitinimo ne ganyklose, o žiemai paruoštomis atsargomis, bent „kol vyksta ši dūmų sklaida". Dėl maisto gamybos įmonių, joms nurodyta nutraukti veiklą, įsivertinti rizikas dėl galimos veiklos.
Alytausgidas.lt žiniomis, Pramonės rajone (net šios konferencijos metu!) vyko gamyba, kurios metu higienos reikalavimai buvo grubiai pažeidžiami, o tai demonstravo gamybos proceso apsaugos priemonės (!).
„Daug gyventojų išvažiavo pas gimines, į Vilnių, Kauną, buvo siūloma evakuotis ir į Daugus", - kalbėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, dėkojęs įmonėms, kurios sustabdė darbą. Rajono vadovas taip pat priminė, kad nemokamai dalina vandenį. Meras taip pat įvardijo, kad blogiausia situacija yra rajonui priklausančiuose Miklusėnuose.
Aplinkosaugininkai, paklausti dėl į Nemuną išleidžiamų užterštų nuotekų, pažadėjo duomenis pagaliau paskelbti viešai. Ugniagesių atstovas patikslino, kad naudotas vanduo nebūtinai visas nubėgo į aplinką ir pakartojo, kad į Pramonės g. 1 pastato rūsius.
Ar gaisras Alytuje, skaičiuojamas jau šeštą dieną, negesinimas per ilgai? „Kelias savaites gesinome įmonę kelias savaites Radviliškio rajone...", - alytiškius ramino departamento atstovas M. Kanapickas.
„Pavojingiausios yra kietosios dalelės, jos nueina iki bronchų ir nusėda dar giliau", - atviravo visuomenės sveikatos specialistė. Pasak jos, tai pavojingiausia bronchinės astmos, bronchito požymius jau turėjusiems gyventojams. Toliau galimi ir širdies kraujagyslių sutrikimai. Buvo įvardintas nuodingasis benzenas. Aplinkosaugininkai taip pat tiria kitų kenksmingų medžiagų kiekius Alytuje ir apylinkėse
Susirinkime, deja, nebuvo kalbama apie tokį gaisro „Ekologistikoje" paskleistą ekoblogį, gyvūnijos ir žmonių nuodus, kaip 1/2/4-trimetilbenzenas, butilacetatas, etilbenzenas, m/p-ksilenai, o-ksilenas, stirenas, tetrahidrofuranas, toluenas, taip pat ir kitus „vitaminus", kuriais jau šešta diena iš eilės „vaišinasi" alytiškiai ir apylinkių gyventojai.
Kada baigis gaisras?
Jeigu pavyks pasiekti epicentrą, gaisro pabaiga numatoma po paros, kitos. Taip spėjo M. Kanapickas.
Alytaus žiniasklaidos atstovai tarsi susitarę kėlė klausimą, ar gaisre degė kas nors daugiau nei padangos. Į tai ekspertai neatsakė. Mūsų šaltinių žiniomis, patalpose, į kurias buvo nuolat ir iš įvairių vietų buvo vežamos padangos, netgi lygioje vietoje strigdavo, „klimpdavo" vilkikai, mat, pasak liudininkų, nuo labai sudėvėtų, nežinia prieš tai kur naudotų, nešvarių padangų ant įmonės patalpų dangos kai kuriose vietose buvo susiformavę smulkių arba labai smulkių atliekų, dulkių „kopos".
PAPILDOMA
Dėl galimybės griauti pastatą. Ją, naudojant teoriškai įmanomą kryptinį sprogdinimą, įvardijo ir miesto meras, tiesa, su ekspertais manoma, kad tai turėtų būti kraštutinė priemonė, jeigu nepavyks kitais būdais atkelti nukritusio stogo, pragriauti sienų ir prieiti iki šiol nepasiekto gaisro epicentro.
Alytiškiai signalizuoja, kad nemalonūs gaisro kvapai (gumos, plastmasės) jau aktyviai jaučiami mieste, ypatingai Dainavos mikrorajone, taip pat dalyje centro, taip pat kitose Alytaus vietose.