Ekstremali situacija Raudondvario plente suvaldyta: pavojaus darbuotojų sveikatai nėra

Kaunas
Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Savaitės pradžioje visuomenę informavus apie taršos atvejį Raudondvario plente įsikūrusių įmonių kieme, į situaciją sureagavusios institucijos ir tarnybos praneša, jog pavojaus sveikatai nėra.

Anot Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Kero, visus reikalingus tyrimus atlikę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos ir Aplinkos apsaugos departamento specialistai penktadienį konstatavo neaptikę normas viršijančių koncentracijų tiek lauke, tiek visuomeninės paskirties patalpose.

„Situacija suvaldyta. Remiantis šią savaitę atliktų tyrimų duomenimis, grėsmės darbuotojų sveikatai nėra. Tačiau kol nėra nustatytas taršos šaltinis ir kaltininkas, rekomenduojame darbdavius išlikti budriais ir reaguoti vos pajutus cheminės taršos požymius“, – P. Keras.

Bendrovės „Kauno vandenų“ duomenimis, pirmadienį nuotekose paimti mėginiai parodė didesnį nei įprastai naftos angliavandenilių kiekį. Tačiau tarša vamzdynais nukeliavo tiesiai į valymo įrenginius ir pavojaus aplinkinių sveikatai nekilo. Visi kiti šią savaitę paimti ir ištirti oro kokybės mėginiai normų viršijimo atvejų neparodė.

Aplinkos apsaugos departamentas kartu su policija toliau ieško taršos šaltinio ir kaltininko. Atliekami neplaniniai įmonių patikrinimai. Lygiagrečiai Kauno apygardos prokuratūra tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą.

ELTA primena, kad pirmadienį, prieš vidurdienį, pranešta apie Kaune, iš Raudondvario plente įsikūrusios įmonės kanalizacijos sklindantį aitrų kvapą. Specialistams atlikus pirminius tyrimus, nustatyta, kad tai cheminiai (brometilchloroformato ir dichlorido) junginiai, pranešė Policijos departamentas.

Skelbiama, kad įvykio vietoje dirbęs Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnysis specialistas (gim. 1989 m.) dėl cheminių medžiagų poveikio kreipėsi į gydymo įstaigą ir paguldytas stebėjimui.

Iš aplinkinių pastatų buvo evakuota apie 500 žmonių.