Ekspertai apskaičiavo, kokio amžiaus tuoktis geriausia

Ekspertai apskaičiavo, kokio amžiaus tuoktis geriausia
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Remdamiesi „Gyvenimo algoritmai: kompiuterių mokslas apie žmogaus sprendimus“ pateikiama teorija ir studijomis, ekspertai nustatė tinkamiausią žmonių amžių vedyboms.  

Matematikai Thomas Griffithsas ir Brianas Christianas sukūrė matematiniais skaičiavimais grįstą formulę apskaičiuoti, kada palankiausias metas tuoktis. 

Pasak jų, 26-ieji gyvenimo metai yra idealiausias laikas vedyboms. 

Ekspertai vadovavosi 37 proc. taisykle. Ji nurodo, kad būnant atlikus tokią procentinę dalį ko nors tam tikru laiko momentu, reikia priimti svarbų sprendimą. 

Pavyzdžiui, jei asmuo ieško tobulo partnerio 18–40 metų amžiaus, tuomet geriausias pasirinkimas yra 26-eri, nes pats 22-ęjų bus pasiekęs 37 proc. dalį.  

Remiantis šia teorija, jei susituoksite būdami jaunesni ar vyresni nei 26-erių, tuomet su savo partnerių be perstojo ginčysitės ir nejusite darnos jausmo. 

Visgi, Jutos (JAV) universiteto sociologas Nikolajus H. Wolfingeris prieštarauja painiai dvejų matematikų teorijai. Pasak sociologo, tinkamiausias amžius vedyboms – 28–32 metai. 

Kaip sako N. H. Wolfingeris tokios teorijos ir turėtų likti teorijomis, nes kiekvienų santykių atvejis yra unikalus, todėl unikalus ir susituokusiųjų amžiaus vidurkis.  

„Žinoma, įdomu panagrinėti susituokiančiųjų amžiaus skirtumą, panašumą bei kaip tai lemia jų santuokos eigą. Tačiau to, ką apskaičiuoja sociologija ar matematika, neįmanoma visada pritaikyti.. Tiesa, į šias studijas galima atsižvelgti, kaip į suteikiančias peno naujiems apmastymams ir padedančioms neskubėti priimti svarniausių gyvenimo sprendimų“, – tikina sociologas.