EK teigiamai įvertino STT veiklą mažinant korupciją

Lietuva
BNS / Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šią savaitę Europos Komisijai (EK) paskelbus ketvirtąją Teisinės valstybės principo taikymo ataskaitą, pranešama, kad Lietuva vienintelė iš visų Europos valstybių negavo rekomendacijų stiprinti priemones prieš korupciją.

STT direktoriaus Lino Pernavo teigimu, toks EK įvertinimas rodo, kad būtent teisėsaugos institucijų bendradarbiavimas lėmė veiksmingą darbą kovoje prieš korupciją.

„Teigiamas Lietuvos kovos su korupcija sistemos vertinimas Europos Sąjungos lygmeniu yra visų teisėsaugos institucijų ilgamečio, nuoseklaus darbo ir bendradarbiavimo rezultatas. Atskleidžiant ir tiriant korupcijos atvejus, kuriant korupcijai atsparią aplinką ir dedant visas pastangas į visuomenės švietimą, pasiektas toks lygis, kai esame teigiamai vertinami tarptautiniu mastu“, – sakė L. Pernavas. 

Apžvelgiant kovos su korupciją padėtį Lietuvoje, Europos Komisijos ataskaitoje pažymima, kad padaryta didelė pažanga įgyvendinant 2022–2033 m. Nacionalinę korupcijos prevencijos darbotvarkę. Išskiriama ir tai, kad ir toliau veiksmingai vykdomi su korupcija susijusių nusikalstamų veikų tyrimai ir baudžiamasis persekiojimas, rengiamos tolesnės priemonės.