Eismo saugumo komisijos posėdyje priimti nutarimai

0001_img_6020_1703165769
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Ketvirtadienį, gruodžio 21-ąją, pirmininkaujant Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Kęstučiui Užemeckui, vyko Eismo saugumo komisijos posėdis. Posėdyje svarstyti keturi pagrindiniai klausimai.

Visus numatytus klausimus darbotvarkėje pristatė Raseinių rajono savivaldybės mero patarėja, Eismo saugumo komisijos pirmininko pavaduotoja Živilė Keblaitė-Ačienė. Komisijos buvo prašoma pritarti dėl kelio ženklo įrengimo Maironio g. ir Algirdo g. (Raseinių m.) sankryžoje, pastatyti greitį ribojantį kelio ženklą. Kaip teigia Raseinių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Eismo saugumo komisijos narys Armandas Mockus, bendradarbiaujant su AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), buvo atlikti šios sankryžos tyrimai, nustatytas jos tipas ir numatyta ateityje ją perdaryti į žiedinę sankryžą.  Šioje vietoje reguliariai bus vykdoma greičio kontrolė.
 
Taip pat buvo svarstytas prašymas dėl signalinių stulpelių įrengimo kelyje Viduklė-Blinstrubiškiai, tačiau tiek šis kelias, tiek aukščiau minėta sankryža Maironio gatvėje priklauso LAKD ir dėl šios priežasties Savivaldybė neturi teisinės galios juose įrengti ženklų ar vykdyti kitus rekonstrukcijos darbus. Pirmuoju klausimu – LAKD yra jau numačiusi rekonstrukcijos darbus minėtoje sankryžoje, o dėl antrojo – Savivaldybės Eismo saugumo komisija kreipsis į LAKD su rekomendacinio pobūdžio prašymu atsižvelgti į gyventojų siųstą raštą.
 
Dar vienas iš svarstytų klausimų buvo dėl eismo saugumo užtikrinimo Vaižganto g. (prie darželio). Šis kelias taip pat priklauso LAKD, specialistai patikino, jog šiame kelyje esanti įrengta pėsčiųjų perėja atitinka visus reikalavimus. Todėl komisija nusprendė organizuoti susitikimą su darželio bendruomene dėl netinkamo automobilių statymo prie šios pėsčiųjų perėjos, ypatingai piko metu – ryte ir vakare. Neatsakingas vairuotojų ir tėvų elgesys didina riziką nelaimingiems atsitikimams įvykti. Eismo saugumo komisija primena, kad  automobilių negalima statyti prieš ir už perėjos po 5 m.
 
Paskutinis svarstytas klausimas buvo apie kelio Raseiniai-Eržvilkas prastą būklę. Komisijos nariams kilo klausimas, kam nuosavybės teise priklauso minėtas kelias: Savivaldybei ar Valstybinių miškų urėdijai, todėl komisijos pirmininkas įpareigojo Raseinių miesto seniūną, Eismo saugumo komisijos narį Artūrą Milašauską pasiaiškinti šį klausimą ir aptarti jį artimiausiame posėdyje.